XI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO-13.06.21 r.

1. Trwa miesiąc czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do NSPJ. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych połączonych z Mszą św. o godz. 18.00.

2.   Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Taca przeznaczona będzie na remont wikariatu a przed kościołem odbywa się zbiórka po puszek na uczelnie katolickie w tym KUL.

3.   W sobotę przypada 19 dzień miesiąca. Nabożeństwo do Św. Józefa po porannej mszy św.

4.   Dziś msza św. odpustowa w  Piotrówce o godz. 12.00.

5.  W dniu jutrzejszym odbędzie się wyjazd ministrantów i dzieci do Energylandii. Wyjazd o g. 5.30.

6.  Od lipca zawieszona będzie msza św. w niedzielę o g. 16.00.

7.  Zakończyła się oktawa Bożego Ciała i przeżyliśmy odpust ku czci NSPJ na Pomianach. Z tej okazji chciałbym serdecznie podziękować:

• Parafianom, którzy starannie przygotowali ołtarze na Boże Ciało i na zakończenie Oktawy;
  • Strażakom za całą asystę z OSP Kuźnica, Pomiany, Aniołka i Trzcinica i zabezpieczenie procesji;
  • Asyście, szafarzom, ministrantom, lektorom, Pani Martynie, Panu Zbyszkowi;
  • Mieszkańcom różnych wiosek za asystę liturgiczną podczas Oktawy i za zamówione msze św.;
  • Różom Różańcowym;
  • Dziewczynkom sypiącym kwiatki i opiekunkom, rodzicom dziewczynek, Paniom Katechetkom;
  • Mieszkańcom Pomian;
  • Wszystkim parafianom za liczny udział w procesji Bożego Ciała, Oktawie i Odpuście na Pomianach;
  • Rodzinie z parafii za przekazanie relikwii Św. Paschalisa;

Niech Jezus Eucharystyczny za wszelką dobroć wszystkim wynagrodzi swoją łaską i błogosławieństwem.

8.   Program tygodniowego odpustu na Wodzicznej od 21.06. – 27.06.br. Codziennie msza św. z nowenną do MBNP o godz. 19.30. Szczególnie zapraszam w:

– poniedziałek – Janówka, Pomiany, Aniołka Parcele, Siemionka, Siemianice

– wtorek – Kuźnica, Ignacówka I,II,III, Kwasielina, Łęka Opat., Opatów

– środa – Trzcinica ( wyjście z kościoła o godz. 18.30) – osoby starsze i chore z całego dekanatu, Kostów

– czwartek – Aniołka I i II, Krzyżowniki, Rychtal

– piątek – Wielki Buczek, Piotrówka, Laski oraz strażacy z całego dekanatu

– sobota –  dzieci i młodzież oraz matki oczekujące potomstwa (godz. 16.00), Wodziczna, Teklin i Żywy Różaniec godz. 19.30.

– niedziela – godz. 12.15 msza św. w int. wszystkich czcicieli MBNP

Każdego dnia można składać prośby i podziękowania do MBNP i wpisywać się do      pamiątkowej księgi. Informacje na temat odpustu można będzie znaleźć na plakacie wywieszonym przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii! ZAPRASZAM!