X NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.06.21 r.

Aktualności, Ogłoszenia parafialne
  1. Rozpoczął się miesiąc czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do NSPJ. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach czerwcowych połączonych z Mszą św. o godz. 18.00.  
  2. Za tydzień przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na uczelnie katolickie. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać! Dziś także niedziela adoracyjna.
  3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie msza św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła o 18.00.  Proszę bardzo o liczny udział parafian, dzieci i młodzieży. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Podczas Oktawy zbierana będzie taca na mszy św. Na zakończenie Oktawy w piątek 11.06. przypada Uroczystość NSPJ. Suma odpustowa ku czci NSPJ przy figurze na Pomianach o godz. 19.30. O godz. 19.00. wyruszymy z pieszą pielgrzymką z Trzcinicy na Pomiany. Zapraszam! W tym dniu nie ma postu.
  4. W Oktawie Bożego Ciała będzie odprawiana codziennie msza św. z prośbą o zachowanie urodzajów ziemskich od gradobicia i wszelkich innych klęk oraz o Boże błog. dla rodzin: w poniedziałek – Os. Kolejowe, Pocztowa, Lipowa; wtorek – Kuźnica; środa – Janówka; czwartek – Pomiany. Na zakończenie Oktawy w czwartek odbędzie się procesja do 4 ołtarzy wokół kościoła. Proszę o przygotowanie ołtarzy kolejne 4 rodziny z Pomian. Na zakończenie oktawy w czwartek poświęcenie kwiatów i ziół. Msza św. w Wodzicznej o godz. 19.15.
  5. W następną niedzielę 13.06. zapraszam na różaniec o godz. 7.30 z racji nabożeństwa fatimskiego.
  6. Dziękuję bardzo za udział w czuwaniu w Wodzicznej przed Najświętszym Sakramentem i relikwiami św. Paschalisa
  7. Proszę w tym tygodniu o wpłacanie zaliczki na wrześniowy wyjazd do Grecji.

8.    Podaję program tygodniowego odpustu na Wodzicznej od 21.06. – 27.06.br. Codziennie msza św. z nowenną do MBNP o godz. 19.30. Szczególnie zapraszam w:

       – poniedziałek – Janówka, Pomiany, Aniołka Parcele, Siemionka, Siemianice

       – wtorek – Kuźnica, Ignacówka I,II,III, Kwasielina, Łęka Opat., Opatów

       – środa – Trzcinica ( wyjście z kościoła o godz. 18.30) – osoby starsze i chore z całego dekanatu, Kostów

       – czwartek – Aniołka I i II, Krzyżowniki, Rychtal

       – piątek – Wielki Buczek, Piotrówka, Laski oraz strażacy z całego dekanatu

       – sobota –  dzieci i młodzież oraz matki oczekujące potomstwa (godz. 16.00), Wodziczna, Teklin i Żywy Różaniec godz. 19.30.

       – niedziela – godz. 12.15 msza św. w int. wszystkich czcicieli MBNP

       Każdego dnia można składać prośby i podziękowania do MBNP i wpisywać się do      pamiątkowej księgi. Informacje na temat odpustu można będzie znaleźć na plakacie wywieszonym przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii! ZAPRASZAM!