V Niedziela Wielkanocna 02.05.21 r.

Aktualności, Ogłoszenia parafialne
 1. W dzisiejszą niedzielę kończymy w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania. Niech nasze wołanie do Pana Jezusa Dobrego Pasterza o powołania trwa przez cały czas!
 2. Dziś także 24 dzieci przystąpi do I Kom. Św. Dzieciom życzę trwania przy Chrystusie eucharystycznym.
 3. Od jutra rozpoczyna się Biały Tydzień dla dzieci komunijnych. W środę spotykamy się na Wodzicznej o godz. 19.00 a w czwartek wyjazd do Częstochowy.
 4. Jutro przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Mszę św. jak w niedzielę ( mamy obowiązek uczestniczenia we mszy św.). Msza za Ojczyznę o g. 11.00. W tym dniu będziemy zbierać ofiary do puszek przed kościołem na Radio Rodzina z Kalisza.
 5. Rozpoczął się miesiąc maj – miesiąc maryjny. Codziennie nabożeństwo majowe o godz. 17.30 w Trzcinicy. Natomiast nabożeństwo majowe w Wodzicznej codziennie o 18.30. Natomiast dziś zapraszam na majowe połączone z Apelem Jasnogórskim przy grocie Matki Bożej o godz. 21.00 w Trzcinicy. Bardzo proszę, aby gromadzić się również na majówkach w poszczególnych wioskach. Tak jak w latach poprzednich będę brał udział w tych spotkaniach przy kapliczkach lub krzyżach.
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek i Piątek miesiąca. Spotkanie Róż Różańcowych na Wodzicznej w środę po Nowennie. Spowiedź w tygodniu przed mszą św. W czwartek różaniec w int. świętości kapłanów i o nowe święte powołania o godz. 8.30. przed mszą św. o 9.00. Msz św. na Jasnej Górze o godz. 16.45.   W piątek objazd chorych od 9.00. Spowiedź od 17.00 z wystawieniem Najśw. Sakramentu.
 7. We wtorek msza św. o 18.00, 18.45 i 19.15 na Wodzicznej.
 8. W tym tygodniu daninę diecezjalną złożyło 10 rodzin. Bardzo serdecznie dziękuję. Przypominam jednocześnie, że dobrowolną daninę można wrzucać do skarbony. Jeszcze ok. 150 rodzin nie wywiązało się z tego obowiązku! Bardzo proszę o zrozumienie.
 9. Przypominam o opłaceniu pokładnego za groby z roku 2001 i starsze u Pana Zbigniewa Ozdoby.
 10. Odpust ku czci Św. Stanisława Bpa będzie odprawiony w sobotę 08.05. Suma odpustowa o godz. 18.00. Zapraszam.
 11. W środę na mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się Rocznica I Kom. Św. Dzieci i rodziców proszę o korzystanie ze spowiedzi w dziś, jurto i we wtorek.