Biuro parafialne czynne codziennie po mszy św. (oprócz sobót i niedziel)

Msze święte w Trzcinicy: w niedzielę i święta – 8.00, 11.00

w dni powszednie – 18.00

Msze święte w Wodzicznej: w niedzielę i święta – 9.30

w dni powszednie – środa – 19.00


Ogłoszenia parafialne

 • OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28.02.2021 r.
  1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek Droga Krzyżowa: o godz. 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych, w Wodzicznej w czwartek o godz. 18.45. Natomiast w niedzielę rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali o godz. 15.00 w Trzcinicy, w Wodzicznej w łączności z mszą św. o 9.30. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia.
  2. W naszej parafii trwają nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych. Początek 16.30.
  3. Dziś odbywa się przed kościołem zbiórka do puszek na utrzymanie polskich misjonarzy. Natomiast taca inwestycyjna wyniosła 3856 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto parafialne. Bóg zapłać!
  4. W Wielkim Poście zbierana jest tzw. danina diecezjalna, która wynosi 2 zł. od osoby a ofiara parafialna jest dobrowolna. Daninę jesteśmy zobowiązani odesłać do kurii.  Proszę koperty wrzucać do skarbony. Liczę na zrozumienie parafian i składam już teraz serdeczne podziękowanie! Bóg zapłać! 
  5. Przy wyjściu z kościoła znajduje się skarbona na kwiaty do Grobu Pańskiego dla indywidualnych ofiarodawców. Bardzo proszę również o ofiary na kwiaty wszystkie Róże Różańcowe! Bardzo serdecznie dziękuję!
  6. Pragnę bardzo podziękować rodzinie z Trzcinicy za ufundowanie nowych chodników do prezbiterium i ołtarzy MBCz i NSPJ. Nowe chodniki będą na święta. Bóg zapłać również 1 rodz. z Trzcinicy za ofiarę (100 zł.) na kościół.
  7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela miesiąca. W czwartek spowiedź w Wodzicznej od 18.45 ( podczas drogi krzyżowej), potem msza św. i spotkanie Róż Różańcowych. W Trzcinicy spowiedź w piątek od 17.00, połączona z wystawieniem Najśw. Sakramentu. Objazd chorych od 9.00. W sobotę wystawienie o 8.30, msza św. i spotkanie Róż Różańcowych. W niedzielę adoracja na końcu mszy św.
  8. Caritas Diecezji Kaliskiej zwraca się do wszystkich wiernych naszej Diecezji z prośbą o wykorzystanie możliwości odpisania 1%. Jednocześnie składam wszystkim przekazującym 1% podziękowanie za dar serca i pomoc dla ludzi potrzebujących i zapewniam o modlitwie.
  9. W ostatnim czasie ktoś na cmentarzu samowolnie zlikwidował groby bez uzgodnienia z administratorem cmentarza. Proszę te osoby o pilny kontakt ze mną lub p. Zbyszkiem Ozdobą. Jeśli sprawa się nie wyjaśni, będę zmuszony zgłosić ten akt na policję.
  10. We wrześniu organizujemy pielgrzymkę autokarową do Grecji śladami Św. Pawła Ap. Natomiast na początku grudnia pielgrzymkę samolotową do Meksyku – do sanktuarium MB w Guadalupe. Trwają już zapisy. Można się już zgłaszać! 
 • OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 21.02.2021 r.

  1.  W Wielkim Poście odbywają się nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Serdecznie zapraszam do udziału w tych nabożeństwach nie tylko osoby dorosłe, ale przede wszystkim dzieci i młodzież. Podejmijmy jak najgorliwiej przesłanie Wielkiego Postu, byśmy mogli jak najlepiej wejść w misterium świąt wielkanocnych. Dziś Gorzkie Żale w Trzcinicy o godz. 15.00 a w Wodzicznej połączone z msza św. o godz. 9.30. Droga krzyżowa w Trzcinicy w piątek dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej o 16.30, dla dorosłych o 17.30, w Wodzicznej w czwartek o 18.45. Podczas Gorzkich Żali zbierana będzie taca tzw. jałmużna postna.

   2.   Z okazji Wielkiego Postu warto podjąć postanowienie. Zdaniem najwybitniejszych ojców duchownych, takie obieranie postanowień jest najlepszą drogą dla człowieka, który pragnie przemiany w swoim życiu.

  3.  Pamiętajmy, że w okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, a więc darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, jednak nie naprawione przez nas. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust zupełny można uzyskać w każdy piątek Wielkiego Postu, w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

  4.   W Wielkim Poście zbierana jest tzw. danina diecezjalna, która wynosi 2 zł. od osoby a ofiara parafialna jest dobrowolna. Daninę jesteśmy zobowiązani odesłać do kurii. Przed kościołem u ministrantów można zabierać przygotowane w tym celu koperty, które należy później przynieść do kościoła. Proszę wrzucać je do skarbon. Liczę na zrozumienie parafian i składam już teraz serdeczne podziękowanie! Bóg zapłać! 

  5. Dziś w naszej parafii rozpoczyna się kurs przedmałżeński dla narzeczonych o godz. 16.30.

  6. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na tacę inwestycyjną. Został odnowiony ołtarz i ambonka. Koszt renowacji wyniósł 14 tyś. zł.

  7. Za tydzień odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na utrzymanie polskich misjonarzy.

  8. We wtorek w kościele o 19.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci I-szo komunijnymi a w piątek o 19.00 z kandydatami do bierzmowania. Proszę zabrać indeksy. Obecność obowiązkowa!

 • OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI NIEDZIELA ZWYKŁA- 14.02.21 r.

  1. Kończy się tegoroczny Karnawał! W tym tygodniu, 17.02. przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty  i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

  2.  Msza św. w Trzcinicy w środę połączona z posypaniem głów popiołem o godz.9.00 i 18.00 a w Wodzicznej 11.00 i 19.00. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Post ścisły obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia.  Pozostałych wiernych zachęcam do włączenia się w ten wielki akt pokutny w miarę możliwości.

  3. W środę zapraszam także na Nowennę do Matki Bożej.

  4. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

  5. Jednocześnie przez cały Wielki Post będzie trwała akcja trzeźwościowa. Wszelki trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji  naszych rodzin. Patronem niech będzie dla nas Sł. Boży kard. Stefan Wyszyński.

  6.   W Wielkim Poście odbywają się nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w Wodzicznej w czwartek o 18.45 połączona z mszą św., w Trzcinicy w piątek o 16.30 dla dzieci i szkoły podstawowej a dla dorosłych o 17.30.  W niedzielę Gorzkie Żale w Trzcinicy o godz. 15.00 a w Wodzicznej w tym roku wyjątkowo połączone z mszą św. o godz. 9.30.

  7. Serdecznie zapraszam do udziału w tych nabożeństwach nie tylko osoby dorosłe, ale przede wszystkim dzieci i młodzież. Podejmijmy jak najgorliwiej przesłanie Wielkiego Postu, byśmy mogli przygotowani wejść w misterium świąt wielkanocnych. 

  8.  Za tydzień rozpoczną się nauki przedmałżeńskie w kościele o godz. 16.30. Wcześniej msza św. o 16.00 bez kazania.

  9. Za tydzień III niedziela miesiąca. Taca inwestycyjna.

  10. W liturgiczne wspomnienie MB z Lourdes 11.02. w kurii kaliskiej odbyło się kanoniczne przejęcie diecezji przez nowego bpa Kaliskiego – Damiana Bryla. Od tego czasu we mszy św. już wspominamy w modlitwie Jego imię. Natomiast ingres do kaliskiej katedry odbędzie się w sobotę przed niedzielą palmową tj. 27.03. o godz. 11.00. Polecajmy bpa Damiana w naszej modlitwie.

  11. Bp Damian udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane od dnia 15 lutego 2021 r. do odwołania.

 • OGŁOSZENIA PARAFIALNE -V NIEDZIELA ZWYKŁA 07.02.21 r.
  • W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej w Trzcinicy i w Wodzicznej.
  • W sobotę przypada dzień fatimski. Różaniec o godz. 8.30 potem msza św. W tym dniu będziemy również przeżywać Dzień Chorego w naszej parafii. Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu chorych o 9.00 w Trzcinicy, o 11.00 w Wodzicznej. Wcześniej okazja do spowiedzi. Zapraszam.
  • Dziś niedziela adoracyjna.
  • Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Siostry Klauzurowe. Zebraliśmy 900 zł. które zostały przekazane do Kurii.
  • W I niedzielę Wielkiego Postu rozpoczną się w naszej parafii nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych.  Zapisy na pierwszym spotkaniu. Godzinę rozpoczęcia podam za tydzień.
  • Taca z porannej sobotniej mszy św. od Róż Różańcowych wyniosła 202 zł. Bóg zapłać. Pieniądze będą przeznaczone na remont ambonki.
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ZWYKŁA 31.01.21 r.
  1. Z racji przypadającego we wtorek (02.02.) Światowego Dnia Życia Konsekrowanego przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc klasztorom klauzurowym w naszej diecezji. Wszystkim ofiarodawcom składam w imieniu Sióstr wyrazy wielkiego podziękowania!
  2. We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Błogosławienie świec na mszy św. o 9.00 i 18.00 w Trzcinicy, w Wodzicznej o 19.00. Zapraszam szczególnie na wieczorną mszę św. dzieci komunijne ze świecami.
  3.  Za tydzień przypada niedziela adoracyjna i zapraszam rano do śpiewania Godzinek.
  4. W środę zapraszam na  Nowennę w Trzcinicy lub w Wodzicznej. Szczególnie zapraszam dzieci i młodzież.
  5. W tym tygodniu przypada  I Czwartek i I Piątek miesiąca. Spowiedź w Wodzicznej połączona z wystawieniem Najśw. Sakramentu przed mszą św. w czwartek. Spotkania członków Żywego Różańca w Wodzicznej po mszy św. W Trzcinicy spowiedź w piątek od 17.00 połączona z wystawieniem Najśw. Sakramentu. Objazd chorych w piątek od 9.00. W sobotę adoracja od 8.30, potem msza św. i spotkanie Róż Różańcowych. Zapraszam.
  6. W czwartek zapraszam na modlitwę różańcową o godz. 17.30 w intencji świętości kapłanów i nowe powołania duchowne, szczególnie z naszej parafii.
  7. Ojciec Św. pp Franciszek mianował 25.01. br dotychczasowego bpa pomocniczego archidiecezji poznańskiej – Damiana Bryla, biskupem Ordynariuszem diecezji kaliskiej. Ks. Ordynariuszowi Damianowi życzymy wszelkich łask, błogosławieństwa Bożego oraz opieki Św. Józefa w pracy duszpasterskiej w naszej diecezji.
  8. Bóg zapłać śp. Władysławie Witek za przekazane złote kolczyki dla MB Częstochowskiej jak ostatni dar serca.
 • OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.01.2021 r.
  1. Z woli papieża Franciszka dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Niedziela Słowa Bożego, która ma nam pomóc „ rozbudzić świadomość wagi Pisma Św. dla naszego życia jako ludzi wierzących”. Niech przesłanie św. Hieronima pomoże nam na nowo odkrywać znaczenie i sens Pisma Św.-

            „ Nieznajomość Pisma Św. jest nieznajomością Chrystusa”.

  2.   Z racji przypadającego 02.02. Światowego Dnia Życia Konsekrowanego w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołem przeznaczona na pomoc klasztorom klauzurowym w naszej diecezji.

  3.  Proszę podawać treść intencji mszalnych na luty.

  4. Dziś zakończenie kolędy na cmentarzu o godz. 12.00. Zapraszam.