Biuro parafialne czynne codziennie po mszy św. (oprócz sobót i niedziel)

Msze święte w Trzcinicy: w niedzielę i święta – 8.00, 11.00

w dni powszednie – 18.00

Msze święte w Wodzicznej: w niedzielę i święta – 9.30

w dni powszednie – środa – 19.00


Ogłoszenia parafialne

 • OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 20.09.20 r.
  1. Dziś rozpoczną się w naszej parafii nauki przedmałżeńskie. Zapraszam wszystkie pary które w najbliższym czasie będą miały ślub. Przypominam że Poradnia Rodzinna czynna jest w każdy II i IV czwartek miesiąca o godz. 18.30.
  • Dziś  przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na KUL.
  • Dziś także taca inwestycyjna. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel bardzo dziękuję.
  • Przed kościołem u ministrantów można nabyć nr „Opiekuna” i „Nadziei”.
  • Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom, którzy wywiązują się ze swoich zobowiązań wobec parafii i za opłacenie pokładnego z cmentarza oraz złożenie daniny diecezjalnej.
  • W poniedziałek i we wtorek msza św. o 17.00 i 17.30, ze względu na kapłańskie rekolekcje w Kaliszu, a w piątek msza o 17.00 ze względu na bierzmowanie w par. Laski.
  • Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała odbędzie się w Wielkim Buczku 24.09. o godz. 18.00. Zapraszamy.
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 15.09.20 r.
  1. Dziś na mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość I -szej Kom. Św.
  1. Jutro w naszej parafii przeżywać będziemy odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Św. Suma odpustowa o godz. 18.00. O asystę proszę rodziców dzieci komunijnych. Dla dzieci rozpoczyna się także Biały Tydzień. Zapraszam dzieci komunijne i rodziców do uczestnictwa w wieczornych mszach św.

   Za tydzień przypada III niedziela m-ca. Wszelkie ofiary złożone na taca przeznaczone na cele inwestycyjne.
  1. Już niebawem rozpocznie się nowy rok akademicki dla wszystkich studentów. Życzymy im wszelkiej pomyślności i światła Ducha Św. na czas nauki.
  1. Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę 20.09. o godz. 15.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Poradnia Rodzinna czynna w każdy II i IV czwartek miesiąca o godz. 18.30.
  1. Za tydzień przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na KUL.
  1. Przypominam o utrzymaniu w czystości grobów na cmentarzu, jak i samego cmentarza i terenu wokół niego. Proszę zwrócić na to uwagę.
  1. W czwartek przypada 81 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Pamiętajmy w modlitwie o poległych i zamordowanych naszych rodakach w różnych obozach na Wschodzie.
  1. W środę odbędzie się pielgrzymka dzieci komunijnych na Wodziczną a w czwartek na Jasną Górę w Częstochowie. Transmisja mszy św. z kaplicy MB o godz. 13.30. Zapraszam do oglądania w TV TRWAM
  1. Zapraszam rodziców dzieci, które rozpoczynają czas przygotowania do I-szej komunii św. i dzieci z kl. III na środowe nowenny do MB. Jest to dla dzieci obowiązek!
  1. We wtorek 15.09. w kościele o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 8 i 7.
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 06.09.20 r.
  1. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość I -szej Kom. Św.
  1. Również w przyszłą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszam na różaniec fatimski o godz. 7.30.

  3. Przypominam o wnoszeniu opłat za prolongaty cmentarne z 2000 r. i starsze z poprzednich lat. Jest jeszcze dużo grobów nie opłaconych! Bardzo proszę o wyrozumiałość wszystkich parafian!

  1. Nauki przedmałżeńskie rozpoczną się w niedzielę 20.09. o godz. 15.00 w naszej parafii. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Poradnia Rodzinna czynna w każdy II i IV czwartek miesiąca o godz. 18.30.

  5. We wtorek 08.09. przypada Święto Narodzenia NMP. Msza św. z poświęceniem ziarna siewnego o 18.00 a na Wodzicznej o 19.00.

  6. Bóg zapłać wszystkim sołectwom za ofiarę mszalną z racji dożynek.

  7. Próba dzieci komunijnych w piątek o 16.00. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę o 9.30. Proszę jednak dorosłych i rodzeństwo dzieci komunijnych o spowiedź w tygodniu.

  8. Bóg zapłać 5 rodzinom za złożoną daninę diecezjalną. Taca z sobotniej porannej mszy św. od Róż Różańcowych wyniosła 235 zł. Bóg zapłać!

  9. Koszt renowacji ołtarza wyniósł 75 tyś. zł. Dług został spłacony. Dziękuję za wszystkie ofiary na ten cel: parafianom, AO, członkom Żywego Różańca, sponsorom, rodzicom dzieci komunijnych.

 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 30.08.20 r.

  1. Dla dzieci i młodzieży zbliża się czas powrotu do szkół. Niech nowy rok szkolny zacznie się z Bogiem. Warto przy tej okazji skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy przekroczą szkolne progi po raz pierwszy.

  2. Zapraszam dzieci ze szkoły podstawowej na rozpoczęcie roku katechetycznego w kościele. W środę 2 września zapraszam na godz. 18.00 klasy I-III, w czwartek klasy IV-VI na godz. 18.00, w piątek klasy VII-VIII na godz. 18.00. Wcześniej przed mszą świętą okazja do spowiedzi świętej.

  3. We wtorek 1 września przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Polecamy miłosierdziu Bożemu wszystkich poległych i ofiary wojny.

  4. Msza święta ku czci Świętego Idziego odbędzie się we wtorek 1 września o godz. 19.00. przy kapliczce Świętego Idziego na rondzie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za przyczyną Świętego Idziego z prośbą o ustanie epidemii.

  5. W środę podczas nowenny w Trzcinicy i Wodzicznej odbędzie się poświęcenie przyborów szkolnych i   tornistrów dzieciom z klasy pierwszej. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

  6. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek i Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w Wodzicznej w czwartek przed mszą świętą, o 19.15 msza święta, następnie spotkanie Żywego Różańca. W Trzcinicy spowiedź w piątek od 17.00 połączona z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Taca przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia – Pro Familia. W piątek objazd chorych w domach od godz. 9.00. W sobotę adoracja od 8.30, msza święta godz. 9.00 na którą zapraszamy szczególnie wszystkich członków Żywego Różańca. Po mszy świętej krótkie spotkanie w kościele.

  7. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w naszej parafii na przełomie września – października.

  8. W niedzielę 13 września na mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się Pierwsza Komunia Święta. Natomiast msza święta odpustowa w naszej parafii ku czci Podwyższenia Krzyża Pańskiego odbędzie się w poniedziałek 14 września o godz. 18.00. Zapraszam wszystkich parafian i grupy duszpasterskie. Proszę o asystę liturgiczną rodziców dzieci komunijnych (baldachim, latarki, chorągwie męską i żeńską i do feretronu).

  9. Dziś msza święta dziękczynna za tegoroczne plony o godz. 11.00.

  10. Dziś w zakrystii po mszy świętej można uregulować opłaty za ławki.

 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 23.08.20 r.

  1. Dożynki parafialne odbędą się w przyszłą niedzielę 30 września w kościele parafialnym. Msza święta dziękczynna za tegoroczne plony o godz. 11.00.

  2. Taca inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 3678 zł. Dziękuję za wszelkie ofiary. Pieniądze zostały wpłacone na konto parafialne.

  3. Za tydzień we wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Proszę bardzo, aby dzieci i młodzież korzystała ze spowiedzi w ciągu tygodnia.

  4. Bardzo serdecznie dziękuję 2 rodzinom za złożoną daninę diecezjalną!

  5. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w naszej parafii na przełomie września – października. Dokładny termin podam później.

  6. Dziś w zakrystii po mszy świętej można uregulować opłaty za ławki.

  7. Msza święta ku czci Świętego Idziego odbędzie się we wtorek 1 września o godz. 19.00. przy kapliczce Świętego Idziego na rondzie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za przyczyną Świętego Idziego z prośbą o ustanie epidemii.

  8. Spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnych odbędzie się w czwartek w kościele o 19.00. Obecność obowiązkowa !!!!

  9. Za tydzień odpust w Rychtalu o godz. 12.15.

 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XX NIEDZIELA ZWYKŁA 16.08.20 r.

  1. Dziś III niedziela miesiąca. Taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne! Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać!

  2. Dożynki parafialno – gminne odbędą się w niedzielę 30 sierpnia w kościele parafialnym. Msza święta dziękczynna o godz. 11.00. Już dziś serdecznie zapraszam wszystkie sołectwa naszej parafii i gminy.

  3. Bardzo serdecznie dziękuję pielgrzymom, którzy w udali się na odpust Matki Bożej w Laskach i parafianom z Kuźnicy Trzcińskiej za zamówioną mszę świętą ku czci Świętego Rocha. Dziś msza święta u Świętego Rocha w Laskach za mieszkańców Kuźnicy Trzcińskiej o godz. 12.00.

  4. W następną niedzielę 23 i 30 sierpnia w zakrystii można uregulować opłaty za ławki.

  5. Dziękuję 3 rodzinom za złożenie daniny diecezjalnej.