Biuro parafialne czynne codziennie po mszy św. (oprócz sobót i niedziel)

Msze święte w Trzcinicy: w niedzielę i święta – 8.00, 11.00

w dni powszednie – 18.00

Msze święte w Wodzicznej: w niedzielę i święta – 9.30

w dni powszednie – środa – 19.00


Ogłoszenia parafialne

 • XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.06.21 r.
  1. Choć czerwiec – miesiąc poświęcony NSPJ, dobiega końca, nie przestawajmy się modlić słowami  Litanii do Serca Pana Jezusa czy  Koronki do Miłosierdzia Bożego. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłości Boga i bliźniego.
  2. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona na dokończenie remontu na zewnątrz wikariatu. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać!
  3. Od jutra rozpoczynamy uroczystości odpustowe ku czci MBNP z Wodzicznej. Codziennie msza św. z Nowenną o godz. 19.30. Suma odpustowa w niedzielę 27.06.o godz. 12.15. W tygodniu msze św. w Trzcinicy rano o godz. 9.00 ( jutro o godz. 8.00). Dokładny plan uroczystości znajduje się na plakacie i stronie internetowej. Zapraszam wszystkich parafian do udziału w tygodniowym odpuście!
  4. Zapraszam na czuwanie w Wodzicznej przed Najśw. Sakramentem w sobotę po Nowennie w wigilię uroczystości odpustowej. Adoracja potrwa do północy i zakończy się błogosławieństwem.
  5. W tym tygodniu daninę diecezjalną złożyło 6 rodziny. Bóg zapłać! W dalszym ciągu można jeszcze składać daninę do skarbony.
  6. W środę przypada Dzień Ojca. Podczas Nowenny będziemy modlili się za wszystkich ojców, pamiętając także o zmarłych ojcach. Natomiast w czwartek przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
  7. Od lipca zniesiona będzie msza św. w niedzielę o godz. 16.00.
  8. Zbliża się koniec roku szkolno-katechetycznego. Proszę, aby dzieci i młodzież korzystała w tym tygodniu z sakramentu pokuty podczas tygodniowego odpustu na Wodzicznej. Natomiast msza św. na zakończenie roku dla kl.8 w czwartek o 17.00.
  9. Od dzisiejszej niedzieli zniesiona jest dyspensa od udziału w niedzielnej mszy św. i święta nakazane. Mamy obowiązek uczestniczyć już we mszy św. w niedzielę w kościele.
 • XI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO-13.06.21 r.
  1. Trwa miesiąc czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do NSPJ. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych połączonych z Mszą św. o godz. 18.00.  

  2.   Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Taca przeznaczona będzie na remont wikariatu a przed kościołem odbywa się zbiórka po puszek na uczelnie katolickie w tym KUL.

  3.   W sobotę przypada 19 dzień miesiąca. Nabożeństwo do Św. Józefa po porannej mszy św.

  4.   Dziś msza św. odpustowa w  Piotrówce o godz. 12.00.

  5.  W dniu jutrzejszym odbędzie się wyjazd ministrantów i dzieci do Energylandii. Wyjazd o g. 5.30.

  6.  Od lipca zawieszona będzie msza św. w niedzielę o g. 16.00.

  7.  Zakończyła się oktawa Bożego Ciała i przeżyliśmy odpust ku czci NSPJ na Pomianach. Z tej okazji chciałbym serdecznie podziękować:

  • Parafianom, którzy starannie przygotowali ołtarze na Boże Ciało i na zakończenie Oktawy;
  • Strażakom za całą asystę z OSP Kuźnica, Pomiany, Aniołka i Trzcinica i zabezpieczenie procesji;
  • Asyście, szafarzom, ministrantom, lektorom, Pani Martynie, Panu Zbyszkowi;
  • Mieszkańcom różnych wiosek za asystę liturgiczną podczas Oktawy i za zamówione msze św.;
  • Różom Różańcowym;
  • Dziewczynkom sypiącym kwiatki i opiekunkom, rodzicom dziewczynek, Paniom Katechetkom;
  • Mieszkańcom Pomian;
  • Wszystkim parafianom za liczny udział w procesji Bożego Ciała, Oktawie i Odpuście na Pomianach;
  • Rodzinie z parafii za przekazanie relikwii Św. Paschalisa;

  Niech Jezus Eucharystyczny za wszelką dobroć wszystkim wynagrodzi swoją łaską i błogosławieństwem.

  8.   Program tygodniowego odpustu na Wodzicznej od 21.06. – 27.06.br. Codziennie msza św. z nowenną do MBNP o godz. 19.30. Szczególnie zapraszam w:

         – poniedziałek – Janówka, Pomiany, Aniołka Parcele, Siemionka, Siemianice

         – wtorek – Kuźnica, Ignacówka I,II,III, Kwasielina, Łęka Opat., Opatów

         – środa – Trzcinica ( wyjście z kościoła o godz. 18.30) – osoby starsze i chore z całego dekanatu, Kostów

         – czwartek – Aniołka I i II, Krzyżowniki, Rychtal

         – piątek – Wielki Buczek, Piotrówka, Laski oraz strażacy z całego dekanatu

         – sobota –  dzieci i młodzież oraz matki oczekujące potomstwa (godz. 16.00), Wodziczna, Teklin i Żywy Różaniec godz. 19.30.

         – niedziela – godz. 12.15 msza św. w int. wszystkich czcicieli MBNP

         Każdego dnia można składać prośby i podziękowania do MBNP i wpisywać się do      pamiątkowej księgi. Informacje na temat odpustu można będzie znaleźć na plakacie wywieszonym przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii! ZAPRASZAM!

 • X NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.06.21 r.
  1. Rozpoczął się miesiąc czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do NSPJ. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach czerwcowych połączonych z Mszą św. o godz. 18.00.  
  2. Za tydzień przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na uczelnie katolickie. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać! Dziś także niedziela adoracyjna.
  3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie msza św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła o 18.00.  Proszę bardzo o liczny udział parafian, dzieci i młodzieży. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Podczas Oktawy zbierana będzie taca na mszy św. Na zakończenie Oktawy w piątek 11.06. przypada Uroczystość NSPJ. Suma odpustowa ku czci NSPJ przy figurze na Pomianach o godz. 19.30. O godz. 19.00. wyruszymy z pieszą pielgrzymką z Trzcinicy na Pomiany. Zapraszam! W tym dniu nie ma postu.
  4. W Oktawie Bożego Ciała będzie odprawiana codziennie msza św. z prośbą o zachowanie urodzajów ziemskich od gradobicia i wszelkich innych klęk oraz o Boże błog. dla rodzin: w poniedziałek – Os. Kolejowe, Pocztowa, Lipowa; wtorek – Kuźnica; środa – Janówka; czwartek – Pomiany. Na zakończenie Oktawy w czwartek odbędzie się procesja do 4 ołtarzy wokół kościoła. Proszę o przygotowanie ołtarzy kolejne 4 rodziny z Pomian. Na zakończenie oktawy w czwartek poświęcenie kwiatów i ziół. Msza św. w Wodzicznej o godz. 19.15.
  5. W następną niedzielę 13.06. zapraszam na różaniec o godz. 7.30 z racji nabożeństwa fatimskiego.
  6. Dziękuję bardzo za udział w czuwaniu w Wodzicznej przed Najświętszym Sakramentem i relikwiami św. Paschalisa
  7. Proszę w tym tygodniu o wpłacanie zaliczki na wrześniowy wyjazd do Grecji.

  8.    Podaję program tygodniowego odpustu na Wodzicznej od 21.06. – 27.06.br. Codziennie msza św. z nowenną do MBNP o godz. 19.30. Szczególnie zapraszam w:

         – poniedziałek – Janówka, Pomiany, Aniołka Parcele, Siemionka, Siemianice

         – wtorek – Kuźnica, Ignacówka I,II,III, Kwasielina, Łęka Opat., Opatów

         – środa – Trzcinica ( wyjście z kościoła o godz. 18.30) – osoby starsze i chore z całego dekanatu, Kostów

         – czwartek – Aniołka I i II, Krzyżowniki, Rychtal

         – piątek – Wielki Buczek, Piotrówka, Laski oraz strażacy z całego dekanatu

         – sobota –  dzieci i młodzież oraz matki oczekujące potomstwa (godz. 16.00), Wodziczna, Teklin i Żywy Różaniec godz. 19.30.

         – niedziela – godz. 12.15 msza św. w int. wszystkich czcicieli MBNP

         Każdego dnia można składać prośby i podziękowania do MBNP i wpisywać się do      pamiątkowej księgi. Informacje na temat odpustu można będzie znaleźć na plakacie wywieszonym przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii! ZAPRASZAM!

 • Niedziela Trójcy Św. -30.05.21 r.
  1. Dziś w szczególny sposób oddajemy cześć Trójcy Przenajświętszej. Wielbimy Boga za to, że nie tylko objawił nam swoje życie wewnętrzne, ale także nam go udzielił podczas chrztu św. i wzywa nas, abyśmy żyli już nim na wieki w Niebie.
  2. We wtorek przypada Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom składam najserdeczniejsze życzenia trwania przy Panu Jezusie i Matce Bożej.
  3. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w Trzcinicy o 8.00 i 10.00, po czym wyruszy procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy i zakończy się błogosławieństwem na cztery strony świata na skrzyżowaniu dróg Jana Pawła II i ks. St. Białka. Proszę bardzo o udział całej asysty liturgicznej i OSP ze sztandarem, matki różańcowe, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiatki, dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych. Panów ze straży proszę do niesienia lamp i baldachimu oraz zabezpieczenia trasy procesji czyli ul. Jana Pawła II do ronda. Msza św. w Wodzicznej o 15.00, potem procesja Bożego Ciała. Również proszę o liczny udział mieszkańców wsi i straży. Proszę także, aby dziewczynki sypały kwiatki. Udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy oraz mieszkania i otwórzmy na oścież dla Jezusa nasze serca.
  4. Po Bożym Ciele rozpocznie się Oktawa tej uroczystości. Codziennie msza św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła o 18.00 a w niedzielę po mszy św. o godz. 8.00. Proszę bardzo o liczny udział parafian, dzieci i młodzieży. Podczas Oktawy zbierana będzie taca na mszy św. Na zakończenie Oktawy w piątek 11.06. przypada Uroczystość NSPJ. Suma odpustowa ku czci NSPJ przy figurze na Pomianach o godz. 19.30. O godz. 19.00. wyruszymy z pieszą pielgrzymką z Trzcinicy na Pomiany. Zapraszam!
  5. W Oktawie Bożego Ciała będzie odprawiana codziennie msza św. z prośbą o zachowanie urodzajów ziemskich od gradobicia i wszelkich innych klęk oraz o Boże błog. dla rodzin: w piątek – Os. ku Buczku; w sobotę – Trzcinica-Osada, Aniołka II, Aniołka Parcele; w niedzielę – za całą parafię; w poniedziałek – Os. Kolejowe, Pocztowa, Lipowa, Siemionka; wtorek – Kuźnica; środa – Janówka; czwartek – Pomiany. Natomiast na Wodzicznej w czwartek za mieszkańców Wodzicznej i Dzierżążnika; w piątek – Aniołka I, Ignacówka I oraz Teklin; w sobotę – Ignacówka II, III i Kwasielina.
  6. W środę w Trzcinicy o godz. 16.00 próba sypania kwiatów. Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 17.00.
  7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w Wodzicznej w Boże Ciało od 14.30 a w Trzcinicy w piątek od 17.00. Objazd chorych w piątek od 9.00. W sobotę o 8.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, msza św. i spotkanie Róż Różańcowych. W niedzielę śpiewamy Godzinki.
  8. O przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało proszę: przy posesji pp. Hewelt – mieszkańców ul. Polnej i Wrzosowej, u św. Idziego – czcicieli św. Idziego, koło sali OSP – szkołę podstawową, przy posesji pp. Maryniak  – mieszkańców sołectwa Aniołka. Natomiast na zakończenie oktawy w czwartek 10.06. proszę kolejne 4 rodziny z Pomian.
  9. W środę na Wodzicznej o godz. 19.00 nastąpi wprowadzenie relikwii I stopnia Św. Paschalisa Baylon, zwanego doktorem eucharystii, które zostały ofiarowane przez rodzinę naszej parafii. Po Nowennie do MBNP potrwa adoracja przed Najśw. Sakramentem i relikwiami Św. Paschalisa aż do północy. Zapraszam.
 • NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW. – 23.05.21 r.

  1.   Dzisiejszą uroczystością, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Otwórzmy się na działanie Ducha Św. i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą. Nabożeństwa majowe przed mszą św. o godz. 17.30 a dziś ostatnie majowe połączone z apelem przy Grocie MB o 21.00. Za tydzień w niedzielę majowe po mszy św. o godz. 8.00.

  2.   Jutro, w poniedziałek ( drugi dzień Zielonych Świat), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Święto to podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i mistycznym Ciele Chrystusa – Kościoła.

  3.   W środę zapraszam na mszę św. i nowennę, szczególnie młodzież i dzieci. W tym dniu przypada Dzień Matki. Wszystkim mamom składam najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie mamy będziemy się modlili podczas Nowenny.

  4.   W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy.

  5.  Bardzo serdecznie dziękuję za złożoną w tym tygodniu daninę diecezjalną 11 rodzin. Daninę można jeszcze wrzucać do skarbony w kościele. Bardzo dziękuję! Taca inwestycyjna wyniosła 3 tys. zł.

  6.  Spotkanie przed wrześniową pielgrzymką do Grecji odbędzie się w kościele we wtorek 25.05. o godz. 19.00. Zapraszam zainteresowane osoby!

   7.  Spotkanie przed bierzmowaniem odbędzie się w piątek 28.05. o godz. 19.00 w kościele. Zapraszam.

   8.  Procesja Bożego Ciała odbędzie się ulicami naszej parafii. Na dzień dzisiejszy jest takie pozwolenie. Bliższe informacje podam za tydzień.

 • NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PANA JEZUSA -16.05.21 r.
  1. W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku trwa nowenna do Ducha Św. przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
  2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Św. i jednocześnie kończy się okres Wielkanocny.
  3. Do dziś jeszcze nie wiadomo czy procesję Bożego Ciała będzie można odprawić idąc ulicami naszej parafii. Jeśli nie będzie można, wówczas procesja odbędzie się wokół kościoła.
  4. Dziś przypada III niedziela miesiąca. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Bóg zapłać za złożona ofiarę na olej do świec (150 zł.)
  5. Nabożeństwo do Św. Józefa w środę (19.05.)połączone z majowym i nowenną do MB.
  6. Codziennie nabożeństwo majowe w kościele pół godz. przed wieczorną mszą św. o 17.30. W niedzielę zapraszam na Apel Maryjny przy grocie o 21.00 połączony z nabożeństwem majowym. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież! Przypominam także wszystkim, szczególnie młodzieży i dzieciom o środowej nowennie do MB w Trzcinicy i Wodzicznej. Majowe w Wodzicznej codziennie o 18.30.
  7. Zapraszam również na majówki do kapliczek: Kużnica, Aniołka Parcele, Aniołka I, Teklin, Ignacówka I o godz. 19.00, Janówka, Pomiany, Trzcinica – Os. Ku Buczku godz. 19.30.