Ogłoszenia parafialne XXXIV Niedziela zwykła- 22.11.20 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to jednocześnie ostatnia niedziela w roku liturgicznym i kościelnym. Kończący się rok liturgiczny winien być dla nas okazją do rachunku sumienia, czy dobrze wykorzystaliśmy ten czas. Dziś po każdej mszy św. nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa jako naszego Króla i Pana. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Kończy się listopad. Mam jednak nadzieję, że nasza modlitewna pamięć o zmarłych i duszach w czyśćcu cierpiących nie zakończy się razem z tym miesiącem. Pamiętajmy, że ile modlitwy teraz ofiarujemy za zmarłych, tyle otrzymamy w wieczności!
  3. Zbiórka na ubezpieczenie naszych kościołów odbędzie się w przyszłą niedzielę do puszek przed kościołem!
  4. Czas przygotować się do Adwentu, okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, lecz krótki czas wyciszeni i duchowo przygotowani. Jak będą wyglądały w tym roku roraty dla dzieci w Trzcinicy i Wodzicznej ogłoszę w przyszłą niedzielę. Dla dorosłych w Trzcinicy we wtorek, czwartek i sobotę rano o godz. 7.00, w Wodzicznej w piątek o 7.00. Zapraszam!
  5. Przypominam o wnoszeniu zaległych i bieżących  opłat pokładnego z roku 2000 r. i wcześniejszych. I tak np. z 2000 r. na 29 zm. – opłaconych zostało 6; z 1999 r. na 26 – opłaconych 8; z 1998 r. z 23 – opłaconych 11; 1997 r. na 29 – opłaconych 14. Jeśli opłaty nie zostaną uregulowane to końca roku będziemy zmuszeni do likwidacji takiego grobu! Obyśmy nie musieli tego robić! Kilka grobów już zostało zlikwidowanych.
  6. W przyszłą niedzielę ( I Niedziela Adwentu) podczas mszy św. zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które będą rozprowadzane tylko w kościele. Przypominam, że opłatki kupione w sklepach czy marketach nie są poświęcone!
  7. Tydzień temu taca inwestycyjna wyniosła 2608 zł. Bóg zapłać! Można już nabywać świece Caritas w cenie 6 zł.
  8.  Bóg zapłać za ofiarę utrzymanie cmentarza (150 zł.). Ofiary można wrzucać do skarbony pod chórem. Dziękuję.
  9. W tym roku zapisy na mszę św. 2021 roku odbędą się tylko i wyłącznie drogą telefoniczną. Dziś u p. Zbyszka w Trzcinicy od g. 17.00-19.00 pod nr (62) 7815258 i u p. Kingi w Wodzicznej od poniedziałku do piątku od 14.00-16.00 pod nr (62) 7815603. Proszę dostosować się do wyznaczonych godzin zapisów na mszę św.
  10. Proszę, aby kandydaci do bierzmowania i inna młodzież na czas trwającej dyspensy uczestniczyli we  mszy św. w tygodniu, skoro nie można być w niedzielę.