Ogłoszenia parafialne XXX Niedziela zwykła – 25.10.20 r.

Aktualności, Ogłoszenia parafialne

 1.     W następną niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Trzcinicy o godz. 8.00,11.00,14.00 i 16.00 w kościele. Przed cmentarzem do skarbony można będzie złożyć ofiarę na utrzymanie cmentarza. Bóg zapłać! W Wodzicznej msza św. o 9.30. Nie ma mszy św. na cmentarzu.

2.   W przyszły poniedziałek obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. w Trzcinicy o 9.00 i o 18.00. Przed  mszą św. wieczorną o godz. 17.30 różaniec za zmarłych. Serdecznie zapraszam! W Wodzicznej msza św. o 10 i 19.00, później różaniec za zmarłych.

3.   Można  zamawiać wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić podczas Oktawy uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. W ten sposób wyrażamy naszą cześć i pamięć dla bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami proszę wrzucać do skarbony pod chórem w kościele.

4.   W niedzielę 08.11. kończy się oktawa Wszystkich Świętych. Codziennie w tych dniach różaniec
z wypominkami przed mszą św. o godz. 17.30 a w niedzielę 08.11. o godz. 15.00 wg następującej kolejności:

      poniedziałek –   Dzień Zaduszny – Trzcinica  

      wtorek – Kuźnica

      środa – Trzcinica

      czwartek – Janówka

      piątek – Pomiany

      sobota – Aniołka I i II, Aniołka Parcele oraz Siemionka

      niedziela –  za wszystkich wiernych zmarłych  (godz. 15.00)

      Przez okres wypominków zbierana będzie ofiara. Wypominki roczne zamawiamy w zakrystii.

5. Różaniec z wypominkami za zmarłych w Wodzicznej w Dzień Zaduszny po mszy św.

6. Taca z III niedzieli wyniosła 3647 zł. Natomiast na misje 800 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto parafialne. Bóg zapłać!

7. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na Świętopietrze.  Za każdą ofiarę bardzo dziękuję!

8. W przyszłą niedzielę zapraszam do śpiewania Godzinek.

9. Jutro o godz. 19.00 w kościele odbędzie się pobieranie miar od dzieci na szatki komunijne.

10. Odpust za zmarłych: Wierni, którzy nawiedzą kościół, kaplicę publiczną lub półpubliczną 01.11. i 02.11. mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia należy odmówić: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz przystąpić do spowiedzi, Komunii św. i odmówić dowolną modlitwę w intencji Ojca Świętego. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i  pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust jest zupełny od 1-8.11.

11. Od dnia dzisiejszego aż do odwołania wprowadzam dodatkową mszę św. w niedzielę o godz. 16.00.