OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI NIEDZIELA ZWYKŁA- 14.02.21 r.

Aktualności, Ogłoszenia parafialne

1. Kończy się tegoroczny Karnawał! W tym tygodniu, 17.02. przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty  i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

2.  Msza św. w Trzcinicy w środę połączona z posypaniem głów popiołem o godz.9.00 i 18.00 a w Wodzicznej 11.00 i 19.00. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Post ścisły obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia.  Pozostałych wiernych zachęcam do włączenia się w ten wielki akt pokutny w miarę możliwości.

3. W środę zapraszam także na Nowennę do Matki Bożej.

4. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

5. Jednocześnie przez cały Wielki Post będzie trwała akcja trzeźwościowa. Wszelki trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji  naszych rodzin. Patronem niech będzie dla nas Sł. Boży kard. Stefan Wyszyński.

6.   W Wielkim Poście odbywają się nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w Wodzicznej w czwartek o 18.45 połączona z mszą św., w Trzcinicy w piątek o 16.30 dla dzieci i szkoły podstawowej a dla dorosłych o 17.30.  W niedzielę Gorzkie Żale w Trzcinicy o godz. 15.00 a w Wodzicznej w tym roku wyjątkowo połączone z mszą św. o godz. 9.30.

7. Serdecznie zapraszam do udziału w tych nabożeństwach nie tylko osoby dorosłe, ale przede wszystkim dzieci i młodzież. Podejmijmy jak najgorliwiej przesłanie Wielkiego Postu, byśmy mogli przygotowani wejść w misterium świąt wielkanocnych. 

8.  Za tydzień rozpoczną się nauki przedmałżeńskie w kościele o godz. 16.30. Wcześniej msza św. o 16.00 bez kazania.

9. Za tydzień III niedziela miesiąca. Taca inwestycyjna.

10. W liturgiczne wspomnienie MB z Lourdes 11.02. w kurii kaliskiej odbyło się kanoniczne przejęcie diecezji przez nowego bpa Kaliskiego – Damiana Bryla. Od tego czasu we mszy św. już wspominamy w modlitwie Jego imię. Natomiast ingres do kaliskiej katedry odbędzie się w sobotę przed niedzielą palmową tj. 27.03. o godz. 11.00. Polecajmy bpa Damiana w naszej modlitwie.

11. Bp Damian udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane od dnia 15 lutego 2021 r. do odwołania.