Ogłoszenia parafialne – Niedziela chrztu Pańskiego – 10.01.21 r.

Aktualności, Ogłoszenia parafialne

Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi.

  • Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu  na misje. Część została przekazana siostrze Agacie.
  • Dziś po raz ostatni oprawiana jest msza św. o godz. 15.00 na Wodzicznej.
  • Przypominam o uregulowaniu pokładnego za rok 2001 i starsze. Proszę rodziny, które mają zaległości o uporządkowanie spraw cmentarnych. Jest to również wyraz odpowiedzialności za nasz cmentarz parafialny!
  • Przypominam wszystkim o środowej Nowennie w Trzcinicy i Wodzicznej!
  • Trwa kolęda – odwiedziny duszpasterskie. Wszystkie zebrane ofiary, jak również te dodatkowe składane przy okazji kolędy przeznaczone są na prace inwestycyjne w parafii. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
  • Dziękuję bardzo za złożone ofiary kolędowe, jak również te dodatkowe. Bóg zapłać!
  • W środę o 17.30 różaniec fatimski. Zapraszam.
  • We wtorek w kościele o godz. 17.30 odbędzie się odbiór strojów komunijnych. Zapraszam zainteresowanych rodziców.