OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 21.02.2021 r.

Aktualności, Ogłoszenia parafialne

1.  W Wielkim Poście odbywają się nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Serdecznie zapraszam do udziału w tych nabożeństwach nie tylko osoby dorosłe, ale przede wszystkim dzieci i młodzież. Podejmijmy jak najgorliwiej przesłanie Wielkiego Postu, byśmy mogli jak najlepiej wejść w misterium świąt wielkanocnych. Dziś Gorzkie Żale w Trzcinicy o godz. 15.00 a w Wodzicznej połączone z msza św. o godz. 9.30. Droga krzyżowa w Trzcinicy w piątek dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej o 16.30, dla dorosłych o 17.30, w Wodzicznej w czwartek o 18.45. Podczas Gorzkich Żali zbierana będzie taca tzw. jałmużna postna.

 2.   Z okazji Wielkiego Postu warto podjąć postanowienie. Zdaniem najwybitniejszych ojców duchownych, takie obieranie postanowień jest najlepszą drogą dla człowieka, który pragnie przemiany w swoim życiu.

3.  Pamiętajmy, że w okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, a więc darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, jednak nie naprawione przez nas. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust zupełny można uzyskać w każdy piątek Wielkiego Postu, w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

4.   W Wielkim Poście zbierana jest tzw. danina diecezjalna, która wynosi 2 zł. od osoby a ofiara parafialna jest dobrowolna. Daninę jesteśmy zobowiązani odesłać do kurii. Przed kościołem u ministrantów można zabierać przygotowane w tym celu koperty, które należy później przynieść do kościoła. Proszę wrzucać je do skarbon. Liczę na zrozumienie parafian i składam już teraz serdeczne podziękowanie! Bóg zapłać! 

5. Dziś w naszej parafii rozpoczyna się kurs przedmałżeński dla narzeczonych o godz. 16.30.

6. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na tacę inwestycyjną. Został odnowiony ołtarz i ambonka. Koszt renowacji wyniósł 14 tyś. zł.

7. Za tydzień odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na utrzymanie polskich misjonarzy.

8. We wtorek w kościele o 19.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci I-szo komunijnymi a w piątek o 19.00 z kandydatami do bierzmowania. Proszę zabrać indeksy. Obecność obowiązkowa!