Ogłoszenia parafialne III Niedziela adwentu – 13.12.20 r.

1. Roraty dla wszystkich we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00 i w środę o 18.00 w Trzcinicy, w środę o 19.00 i piątek o godz. 7.00 w Wodzicznej. Zapraszam!
  2. Za tydzień taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Za każdą złożoną ofiarę będę bardzo wdzięczny!
  3. Od czwartku 17.12. wkraczamy tę część Adwentu, która bezpośrednio przygotowuje nas na przyjście Pana Jezusa w czasie świąt.
  4. W ubiegłą niedzielę zbierana była ofiara na pomoc Kościołowi i Polakom na Wschodzie. Zebraliśmy 830 zł., które zostały przekazane na konto Caritas Polska. Za każdą złożoną ofiarę na ten cel składam jeszcze raz serdeczne podziękowania – Bóg zapłać!
  5. Odwiedziny chorych całej parafii przed świętami odbędą się w poniedziałek 21.12. od godz. 9.00. Najpierw wioski a potem Trzcinica.
  6. Proszę o podawanie treści intencji mszalnych zarezerwowanych na styczeń 2021 r. a także ponawiam apel o uregulowanie pokładnego za rok 2000 i starsze! W dalszym ciągu jest jeszcze wiele grobów nieopłaconych.
  7. W tym roku nie będzie dnia spowiedzi adwentowej. Proszę korzystać z sakramentu pojednania także w tygodniu przed każdą mszą św.
  8. Nie będzie również w tym roku tradycyjnej kolędy- odwiedzin duszpasterskich w domach. Każdego dnia będę zapraszał do kościoła rodziny z danej miejscowości czy ulicy na mszę św., wspólne kolędowanie, modlitwę z błogosławieństwem. Można przynieść z domu wodę, która zostanie poświęcona, aby później samemu poświęcić swój dom. Podczas tego kolędowego spotkania w kościele będzie można złożyć ofiarę kolędową i inwestycyjną ( tak jak na kolędzie w domu). W tym celu zostały przygotowane koperty, które będą rozdawane przy wyjściu z kościoła. Przeżyjmy ten czas kolędowy z Bożym błogosławieństwem. Dzieci i młodzież proszę, aby przynieśli zeszyty z religii do podpisu.
  9. Bóg zapłać 2 rodz. z Trzcinicy za ofiarę na kościół (600 zł.). Natomiast z puszki na utrzymanie cmentarza zebraliśmy 400 zł., tj. na 2/3 kontenera. Bóg zapłać!
  10. Przewodniczący KEP zwraca się z apel do wszystkich ozdrowieńców o oddawania osocza. Szczegóły znajdują się w naszej gazetce Nadzieja.