OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28.02.2021 r.

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek Droga Krzyżowa: o godz. 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych, w Wodzicznej w czwartek o godz. 18.45. Natomiast w niedzielę rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali o godz. 15.00 w Trzcinicy, w Wodzicznej w łączności z mszą św. o 9.30. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia.
  2. W naszej parafii trwają nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych. Początek 16.30.
  3. Dziś odbywa się przed kościołem zbiórka do puszek na utrzymanie polskich misjonarzy. Natomiast taca inwestycyjna wyniosła 3856 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto parafialne. Bóg zapłać!
  4. W Wielkim Poście zbierana jest tzw. danina diecezjalna, która wynosi 2 zł. od osoby a ofiara parafialna jest dobrowolna. Daninę jesteśmy zobowiązani odesłać do kurii.  Proszę koperty wrzucać do skarbony. Liczę na zrozumienie parafian i składam już teraz serdeczne podziękowanie! Bóg zapłać!
  5. Przy wyjściu z kościoła znajduje się skarbona na kwiaty do Grobu Pańskiego dla indywidualnych ofiarodawców. Bardzo proszę również o ofiary na kwiaty wszystkie Róże Różańcowe! Bardzo serdecznie dziękuję!
  6. Pragnę bardzo podziękować rodzinie z Trzcinicy za ufundowanie nowych chodników do prezbiterium i ołtarzy MBCz i NSPJ. Nowe chodniki będą na święta. Bóg zapłać również 1 rodz. z Trzcinicy za ofiarę (100 zł.) na kościół.
  7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela miesiąca. W czwartek spowiedź w Wodzicznej od 18.45 ( podczas drogi krzyżowej), potem msza św. i spotkanie Róż Różańcowych. W Trzcinicy spowiedź w piątek od 17.00, połączona z wystawieniem Najśw. Sakramentu. Objazd chorych od 9.00. W sobotę wystawienie o 8.30, msza św. i spotkanie Róż Różańcowych. W niedzielę adoracja na końcu mszy św.
  8. Caritas Diecezji Kaliskiej zwraca się do wszystkich wiernych naszej Diecezji z prośbą o wykorzystanie możliwości odpisania 1%. Jednocześnie składam wszystkim przekazującym 1% podziękowanie za dar serca i pomoc dla ludzi potrzebujących i zapewniam o modlitwie.
  9. W ostatnim czasie ktoś na cmentarzu samowolnie zlikwidował groby bez uzgodnienia z administratorem cmentarza. Proszę te osoby o pilny kontakt ze mną lub p. Zbyszkiem Ozdobą. Jeśli sprawa się nie wyjaśni, będę zmuszony zgłosić ten akt na policję.
  10. We wrześniu organizujemy pielgrzymkę autokarową do Grecji śladami Św. Pawła Ap. Natomiast na początku grudnia pielgrzymkę samolotową do Meksyku – do sanktuarium MB w Guadalupe. Trwają już zapisy. Można się już zgłaszać!