Ogłoszenia parafialne II Niedziela adwentu – 06.12.20 r.

1. Msze św. o NMP w Adwencie (Roraty) dla wszystkich rano o godz. 7.00 we wtorek, czwartek, sobotę i w środę o godz.18.00, w Wodzicznej w środę o 19.00 i piątek o 7.00. Zapraszam. Roraty będą transmitowane na fb. Zapraszam wszystkie rodziny, aby w domu celebrować rodzinną liturgię adwentowa i roratnią łącząc się z nami przez internet.  Natomiast do kościoła proszę przychodzić z lampionami i ze świecami, a domach niech będą również zapalone w tym czasie lampiony i świece. Wieczorna msza św. będzie odprawiana wg formularza z dnia, czyli adwentu w kolorze fioletowym.
  2. Dziś  przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przed kościołem zbieramy ofiary jako pomoc temu Kościołowi i Polakom mieszkającym na Wschodzie. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać!
  3. We wtorek  przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Poświęcenie medalików podczas każdej mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 w Trzcinicy oraz 10.00 i  19.00 w Wodzicznej. Zapraszam dzieci komunijne na mszę św. wieczorną połączoną z poświęceniem medalików. W tym dniu nie będzie porannych rorat.
  4. Można jeszcze nabywać opłatki i jako pamiątkę lub prezent magnesy z wizerunkiem naszego sanktuarium MBNP i modlitwą w cenie 15 zł. oraz nasze diecezjalne czasopismo Opiekun.
  5. Tydzień temu zebraliśmy na ubezpieczenie kościołów 1799,20 zł. Bardzo serdecznie dziękuję. W ubr. ubezpieczenie wyniosło 2450 zł. Dlatego w późniejszym czasie poproszę jeszcze o pomoc.
  6. Na cmentarzu na zimę została zakręcona woda. Przy okazji przypominam o zachowaniu porządku na cmentarzu.
  7. W przyszłą niedzielę przypada 13-ty dzień miesiąca. Nabożeństwo różańcowe o godz. 7.30.
  8. Proszę korzystać z sakramentu pojednania także w ciągu tygodnia. Nie odkładajmy spowiedzi na później, ponieważ w tym roku nie będzie oddzielnego dnia spowiedzi parafialnej przed świętami.
  9. Została odrestaurowana chrzcielnica. Czekamy teraz na balustradę przed ołtarzem.
  10. Taca z 2 porannych sobotnich mszy św. wyniosła 325 zł. Bóg zapłać!