OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I NIEDZIELA ADWENTU 29.11.20 r.

Aktualności, Ogłoszenia parafialne

    

 1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w kościele nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem : „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.
 2. Dziś przypada I niedziela Adwentu. Przygotowując się do Bożego Narodzenia pragniemy jak najlepiej przeżyć ten czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zwyczajowo jest to również czas zakazu urządzania zabaw i wesel.W dzisiejszą niedzielę zostaną poświęcone wigilijne opłatki, które można nabywać tylko i wyłącznie w kościele. Ostrzegam przed kupowaniem opłatków w różnych sklepach i marketach, ponieważ są one niepoświęcone!
 3. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na ubezpieczenie naszych kościołów. Natomiast w przyszłą niedzielę odbędzie się także przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc katolikom na Wschodzie.
 4. Msze św. o NMP w Adwencie (Roraty) dla wszystkich rano o godz. 7.00 we wtorek, czwartek, sobotę i w środę o godz.18.00, w Wodzicznej w środę o 19.00 i piątek o 7.00. Zapraszam. Roraty będą transmitowane na fb. Zapraszam wszystkie rodziny, aby w domu celebrować rodzinną liturgię adwentowa i roratnią łącząc się z nami przez internet.  Natomiast do kościoła proszę przychodzić z lampionami i ze świecami, a domach niech będą również zapalone w tym czasie lampiony i świece. Wieczorna msza św. będzie odprawiana wg formularza z dnia, czyli adwentu w kolorze fioletowym.
 5. W tym tygodniu przypada I –szy Czwartek, I Piątek i I Sobota  miesiąca. Spowiedź w Wodzicznej w czwartek od 18.30 połączona z wystawieniem Najśw. Sakramentu, o 19.00 msza św. roratnia i spotkanie Żywego Różańca. W piątek spowiedź od 17.00 połączona z wystawieniem Najśw. Sakramentu w Trzcinicy, potem msza św. Objazd chorych w piątek od 9.00. W sobotę wystawienie Najśw. Sakramentu o 8.30, potem msza św. i spotkanie Żywego Różańca. Zapraszam. Za tydzień niedziela adoracyjna.
 6. Można nabywać świece Caritas w cenie – 6 zł. i nr „Opiekuna”.
 7. Dziękuję za ofiarę na utrzymanie cmentarza: 1 rodz. z Trzcinicy (100).
 8. Jeszcze raz bardzo proszę o uregulowanie pokładnego, czyli miejsca na cmentarzu za zmarłych z roku 2000 i wcześniejszych do tej pory jeszcze nie opłaconych.
 9. W tym miesiącu nie odbędzie się spotkanie dla bierzmowanych. Proszę jednak w miarę możliwości uczestniczyć we mszy św. w tygodniu i w roratach.
 10. Gminna Biblioteka w Trzcinicy i nasza parafia organizują konkurs rodzinny pt.  Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy. Regulamin znajduje się na plakacie w gablocie i Nadziei. Zapraszamy do wzięcia udziały w naszym konkursie.
 11. Informuję, że Administrator Apostolski Diecezji Kaliskiej przedłużył obowiązywanie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane do dnia 27 grudnia br. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie korzystających z dyspensy zachęcam do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Zachęcam również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, i do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.