Ogłoszenia parafialne XXVIII Niedziela zwykła -11.10.20 r.

Aktualności, Ogłoszenia parafialne
 1. Dziś w naszej parafii przeżywamy odpust ku czci Św. Jadwigi Śląskiej. Uroczysta msza św. o godz. 11.00. Po mszy św. o 11.00 będzie można uczcić relikwie Św. Jadwigi a rano relikwie Św. Jana Pawła II z racji przeżywanego dziś także Dnia Papieskiego. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny.
 2. Za tydzień odbędzie się liczenie wiernych w kościele i przystępujących do komunii św. Jednocześnie rozpocznie się Tydzień Misyjny. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na misje.
 3. Nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 15.00 a w ciągu tygodnia  o 17.30. Serdecznie zapraszam.
 4.  Za tydzień III niedziela miesiąca. Taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 5. W środę Nowenna do MB w łączności z różańcem o godz. 17.30.
 6. Informuję, że w Uroczystość Wszystkich Świętych msze św. będą odprawione w Trzcinicy o 8.00 w kościele parafialnym i 14.00 na cmentarzu, w Wodzicznej o godz. 9.30.
 7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Wszelkie śmieci z cmentarza proszę wrzucać do kontenera, który stoi przed cmentarzem! Jednak śmieci które możemy zabrać ze sobą np. plastyki i szkło proszę bardzo wziąć do domu i tam wrzucić do odpowiedniego worka. Dziękuję za zrozumienie!
 8. Można  zamawiać wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić podczas Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. W ten sposób wyrażamy naszą cześć i pamięć dla naszych bliskich zmarłych. Wypominki proszę wrzucać do skarbony pod chórem z podaniem miejscowości. Przez okres wypominków zbierana będzie ofiara. Wypominki roczne zapisujemy w zakrystii po mszy św. Ofiara na wypominki roczne  wynosi 30 zł. od jednego zmarłego lub jednego nazwiska.
 9. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej (Dzień Nauczyciela). Wszystkim tym, którym drogie jest dzieło nauczania i wychowania młodego pokolenia, życzę  jak najobfitszego Bożego błogosławieństwa i wszyscy zapewniamy o modlitewnej pamięci za naszych nauczycieli, wychowawców, profesorów, katechetów i pracowników szkoły. Zapraszam wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły na środową nowennę.
 10. W piątek przypada 42 rocz. wyboru Karola Wojtyły na papieża. Będziemy się modlili za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II o błogosławieństwo dla naszej parafii.
 11. W przyszłą niedzielę 18.10. z okazji Dnia Papieskiego o godz. 16.30 odbędzie się w naszej parafii charytatywny koncert chóru ze Szk. Podst. i przyjaciół jako wyraz wdzięczności za dar pontyfikatu Św. JPII. Podczas koncertu będzie można również pomóc Marcinowi w powrocie do zdrowia i Jego rehabilitacji poprzez złożenie dowolnej ofiary. Serdecznie zapraszam wraz ze szkołą i chórzystami na koncert!
 12. Przypominam o zakrywaniu ust i nosa w kościele!