Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie – Zesłanie Ducha Świętego – 19.05.2024 r.

  1. Dziś przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  2. W środę w parafii św. Augustyna w Kostowie odbędzie się uroczysta Msza św. z wprowadzeniem relikwii św. Rity – duchowej córki św. Augustyna, patronki spraw beznadziejnych. Następnie nastąpi poświęcenie kaplicy z figurę św. Rity oraz nabożeństwo ku jej czci. Na Dzień Świętej Rity serdecznie zaprasza proboszcz parafii, ks. Marcin Kierzek.
  3. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp.  Tadeusza Durkę, śp. Bożenę Kubot oraz śp. Władysława Nawrota – Dobry Jezu, a  nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
  4. W czwartek 30 maja obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O przygotowanie ołtarzy proszę: przy posesji Państwa Hewelt – rodziców dzieci komunijnych; u św. Idziego – czcicieli św. Idziego; przy sali OSP – dzieci rocznicowe; przy posesji Państwa Maryniak – mieszkańców ul. Jana Pawła II.
  5. Trwa miesiąc maj, zachęcam do gromadzenia się przy kapliczkach i krzyżach na wspólne śpiewanie Litanii Loretańskiej. W kościele parafialnym nabożeństwo majowe o 17:30, w niedzielę Apel Maryjny przy grocie o 21:00.
  6. Przypominam o podawaniu intencji mszalnych najpóźniej dwa tygodnie przed przypadającą rezerwacją.
  7. Zapraszamy do lektury nowych numerów prasy katolickiej.