OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 30.08.20 r.

Ogłoszenia parafialne

1. Dla dzieci i młodzieży zbliża się czas powrotu do szkół. Niech nowy rok szkolny zacznie się z Bogiem. Warto przy tej okazji skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy przekroczą szkolne progi po raz pierwszy.

2. Zapraszam dzieci ze szkoły podstawowej na rozpoczęcie roku katechetycznego w kościele. W środę 2 września zapraszam na godz. 18.00 klasy I-III, w czwartek klasy IV-VI na godz. 18.00, w piątek klasy VII-VIII na godz. 18.00. Wcześniej przed mszą świętą okazja do spowiedzi świętej.

3. We wtorek 1 września przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Polecamy miłosierdziu Bożemu wszystkich poległych i ofiary wojny.

4. Msza święta ku czci Świętego Idziego odbędzie się we wtorek 1 września o godz. 19.00. przy kapliczce Świętego Idziego na rondzie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za przyczyną Świętego Idziego z prośbą o ustanie epidemii.

5. W środę podczas nowenny w Trzcinicy i Wodzicznej odbędzie się poświęcenie przyborów szkolnych i   tornistrów dzieciom z klasy pierwszej. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

6. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek i Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w Wodzicznej w czwartek przed mszą świętą, o 19.15 msza święta, następnie spotkanie Żywego Różańca. W Trzcinicy spowiedź w piątek od 17.00 połączona z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Taca przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia – Pro Familia. W piątek objazd chorych w domach od godz. 9.00. W sobotę adoracja od 8.30, msza święta godz. 9.00 na którą zapraszamy szczególnie wszystkich członków Żywego Różańca. Po mszy świętej krótkie spotkanie w kościele.

7. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w naszej parafii na przełomie września – października.

8. W niedzielę 13 września na mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się Pierwsza Komunia Święta. Natomiast msza święta odpustowa w naszej parafii ku czci Podwyższenia Krzyża Pańskiego odbędzie się w poniedziałek 14 września o godz. 18.00. Zapraszam wszystkich parafian i grupy duszpasterskie. Proszę o asystę liturgiczną rodziców dzieci komunijnych (baldachim, latarki, chorągwie męską i żeńską i do feretronu).

9. Dziś msza święta dziękczynna za tegoroczne plony o godz. 11.00.

10. Dziś w zakrystii po mszy świętej można uregulować opłaty za ławki.