Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 05.05.2024 r.

  1. Dziś podczas Mszy św. o godzinie 11:00 grupa dzieci z klasy trzeciej przyjmie po raz pierwszy Komunię Świętą. Polecajmy ich w naszych modlitwach.
  2. W piątek odbędzie się pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Częstochowy.
  3. W środę na Mszy św. o godz. 18:00 dzieci z klasy IV obchodzić będą rocznicę I Komunii Św.
  4. W tym tygodniu przypadają tzw. Dni Krzyżowe. Będziemy prosić Boga o potrzebne łaski i siły dla pracujących na roli oraz o chleb dla wszystkich. Procesja w Trzcinicy we wtorek do kapliczki św. Jana Nepomucena. W Wodzicznej w środę rozpoczniemy nabożeństwo przy krzyżu (w stronę Ignacówki III), następnie wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi przejdziemy z modlitwą do naszego maryjnego sanktuarium.
  5. Za tydzień odpust parafialny ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Suma odpustowa o 12:00. Wszelkie ofiary składane tego dnia na tacę oraz do puszek, przekazane będą na leczenie ks. Dariusza.
  6. Trwa miesiąc maj, zachęcam do gromadzenia się przy kapliczkach i krzyżach na wspólne śpiewanie Litanii Loretańskiej. W kościele parafialnym nabożeństwo majowe o 17:30, w niedzielę Apel Maryjny przy grocie o 21:00.
  7. Przypominam o podawaniu intencji mszalnych najpóźniej dwa tygodnie przed przypadającą rezerwacją.
  8. Zapraszamy do lektury nowych numerów prasy katolickiej.