Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Trójcy Świętej – 26.05.2024 r.

  1. Dziś przypada Uroczystość Trójcy Świętej.
  2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze w Trzcinicy o 8:00 oraz 10:00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy i zakończy się błogosławieństwem na cztery strony świata na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i ks. Stanisława Białka. Serdecznie proszę o udział całej asysty: Członków Żywego Różańca, młodzież, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiatki, dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych. Strażaków proszę o niesienie baldachimu i latarek oraz zabezpieczenie trasy procesji. W Wodzicznej Msza św. o 15 z procesją. Również serdecznie zapraszam asystę. Udekorujmy nasze domy i mieszkania i otwórzmy na oścież nasze serca dla Jezusa.
  3. W Oktawie Bożego Ciała codziennie będzie odprawiana Msza św. z prośbą o zachowanie urodzajów ziemskich od gradobicia i wszelkich klęsk oraz Boże błogosławieństwo dla rodzin: w piątek – os. ku Buczku, w sobotę – Trzcinica-Osada, Aniołka II, Aniołka Parcele; w poniedziałek – os. Kolejowe, ul. Pocztowa, Lipowa, Siemionka; we wtorek – Kuźnica Trzcińska; środa – Janówka, w czwartek – Pomiany. Natomiast w Wodzicznej w czwartek – Wodziczna i Dzierżążnik; w piątek – Aniołka I, Ignacówka I oraz Teklin; w sobota – Ignacówka II, III i Kwasielina. O podjęcie asysty w oktawie proszę mieszkańców, w których intencji będziemy się modlić danego dnia.
  4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Ozdoba – Dobry Jezu, a  nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.
  5. Trwa miesiąc maj, zachęcam do gromadzenia się przy kapliczkach i krzyżach na wspólne śpiewanie Litanii Loretańskiej. W kościele parafialnym nabożeństwo majowe o 17:30, w niedzielę Apel Maryjny przy grocie o 21:00.
  6. Przypominam o podawaniu intencji mszalnych najpóźniej dwa tygodnie przed przypadającą rezerwacją.
  7. Zapraszamy do lektury nowych numerów prasy katolickiej.