Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Bożego Narodzenia 08.01.2023r.

1. Dziś wspominamy Chrzest Jezusa w Jordanie. Myślami wracamy do momentu naszego Chrztu, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijaństwa. To w nim otrzymaliśmy godność dziecka Bożego i dar miłości Boga oraz zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła.
  2. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczynamy tzw. okres zwykły. Tradycyjnie przedłużamy jednak śpiewanie kolęd do uroczystości Ofiarowanie Pańskiego.
  3. Na spotkania kolędowe w kościele w tym tygodniu serdecznie zapraszam:
    • w poniedziałek na 19:00 mieszkańców Trzcinicy z ul. Jana Pawła II (po stronie kościoła – nr nieparzyste);
    • w czwartek na 19:00 mieszkańców Trzcinicy z ul. Jana Pawła II (po stronie plebani – nr parzyste);
    • w piątek na 19:00 mieszkańców Trzcinicy z ul. Kwiatowej, ul. Zielonej, ul. Bocznej;
    • w sobotę na 19:00 mieszkańców Trzcinicy z ul. Pocztowej, ul. Zachodniej, ul. Młyńskiej, ul. Zamkowej.
  4. Ofiary składane podczas spotkań kolędowych przeznaczone zostaną na cyfryzację cmentarza parafialnego oraz remont ołtarza w Wodzicznej.
  5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Dorotę Jarych – Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.
  6. Wraz z Wójtem Gminy Trzcinica serdecznie zapraszamy na XI Festiwal kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, który odbędzie się 15 stycznia 2023 r. o godzinie 15:00 w naszym kościele parafialnym.
  7. Parafianie z Kuźnicy Trzcińskiej wraz z Radą Parafialną zapraszają na Bal charytatywny 4 lutego 2023 r.
  8. Przypominam o podawaniu intencji mszalnych najpóźniej dwa tygodnie przed przypadającą rezerwacją.
  9. Proszę, aby kościołem w Wodzicznej od 8 do 14 stycznia zajmowały się rodziny Państwa: Hojka, Szyc, Żłobińskich.