Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024 r.

 1. Nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w Wodzicznej w czwartek o 18:45 połączona z Mszą Św. W Trzcinicy w piątek dla dzieci o 16:39, dla dorosłych o 17:30. Gorzkie Żale w niedzielę o 15:00, a w Wodzicznej o 16:00.
 2. W poniedziałek o 19:00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św. oraz ich rodzicami.
 3. Zapraszam w I piątek miesiąca do skorzystania z sakramentu pokuty w godzinach: 17:00-17:30 oraz 18:30-20:00.
 4. Odwiedziny chorych od 9:00 w piątek wioski, w sobotę od 9:00 Trzcinica.
 5. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Jokla – Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
 6. W niedzielę o 9:30 w Wodzicznej Msza św. rodzinna. Serdecznie zapraszam dzieci z rodzicami. Po Mszy św. błogosławieństwo dzieci.
 7. W okresie Wielkiego Postu można uzyskać odpust zupełny, a więc darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pokuty, ale nie naprawione przez nas. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust zupełny można uzyskać w za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w III niedziela miesiąca.
 9. W Wielkim Poście zbierana jest tzw. danina diecezjalna, która wynosi 2,65zł od osoby. Daninę jesteśmy zobowiązani odesłać do Kurii.
 10. Przypominam o podawaniu intencji mszalnych najpóźniej dwa tygodnie przed przypadającą rezerwacją.
 11. Zapraszamy do lektury nowych numerów prasy katolickiej.