Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024 r.

  1. Nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w Wodzicznej w czwartek o 18:45 połączona z Mszą Św. W Trzcinicy w piątek o 17:30. Gorzkie Żale w niedzielę o 15:00, a w Wodzicznej o 16:00.
  2. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne.
  3. W okresie Wielkiego Postu można uzyskać odpust zupełny, a więc darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pokuty, ale nie naprawione przez nas. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust zupełny można uzyskać w za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.
  4. W Wielkim Poście zbierana jest tzw. danina diecezjalna, która wynosi 2,65zł od osoby. Daninę jesteśmy zobowiązani odesłać do Kurii.
  5. Przypominam o podawaniu intencji mszalnych najpóźniej dwa tygodnie przed przypadającą rezerwacją.
  6. Zapraszamy do lektury nowych numerów prasy katolickiej.