NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW. – 23.05.21 r.

Aktualności, Ogłoszenia parafialne

1.   Dzisiejszą uroczystością, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Otwórzmy się na działanie Ducha Św. i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą. Nabożeństwa majowe przed mszą św. o godz. 17.30 a dziś ostatnie majowe połączone z apelem przy Grocie MB o 21.00. Za tydzień w niedzielę majowe po mszy św. o godz. 8.00.

2.   Jutro, w poniedziałek ( drugi dzień Zielonych Świat), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Święto to podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i mistycznym Ciele Chrystusa – Kościoła.

3.   W środę zapraszam na mszę św. i nowennę, szczególnie młodzież i dzieci. W tym dniu przypada Dzień Matki. Wszystkim mamom składam najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie mamy będziemy się modlili podczas Nowenny.

4.   W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy.

5.  Bardzo serdecznie dziękuję za złożoną w tym tygodniu daninę diecezjalną 11 rodzin. Daninę można jeszcze wrzucać do skarbony w kościele. Bardzo dziękuję! Taca inwestycyjna wyniosła 3 tys. zł.

6.  Spotkanie przed wrześniową pielgrzymką do Grecji odbędzie się w kościele we wtorek 25.05. o godz. 19.00. Zapraszam zainteresowane osoby!

 7.  Spotkanie przed bierzmowaniem odbędzie się w piątek 28.05. o godz. 19.00 w kościele. Zapraszam.

 8.  Procesja Bożego Ciała odbędzie się ulicami naszej parafii. Na dzień dzisiejszy jest takie pozwolenie. Bliższe informacje podam za tydzień.