Niedziela Trójcy Św. -30.05.21 r.

Aktualności, Ogłoszenia parafialne
  1. Dziś w szczególny sposób oddajemy cześć Trójcy Przenajświętszej. Wielbimy Boga za to, że nie tylko objawił nam swoje życie wewnętrzne, ale także nam go udzielił podczas chrztu św. i wzywa nas, abyśmy żyli już nim na wieki w Niebie.
  2. We wtorek przypada Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom składam najserdeczniejsze życzenia trwania przy Panu Jezusie i Matce Bożej.
  3. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w Trzcinicy o 8.00 i 10.00, po czym wyruszy procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy i zakończy się błogosławieństwem na cztery strony świata na skrzyżowaniu dróg Jana Pawła II i ks. St. Białka. Proszę bardzo o udział całej asysty liturgicznej i OSP ze sztandarem, matki różańcowe, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiatki, dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych. Panów ze straży proszę do niesienia lamp i baldachimu oraz zabezpieczenia trasy procesji czyli ul. Jana Pawła II do ronda. Msza św. w Wodzicznej o 15.00, potem procesja Bożego Ciała. Również proszę o liczny udział mieszkańców wsi i straży. Proszę także, aby dziewczynki sypały kwiatki. Udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy oraz mieszkania i otwórzmy na oścież dla Jezusa nasze serca.
  4. Po Bożym Ciele rozpocznie się Oktawa tej uroczystości. Codziennie msza św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła o 18.00 a w niedzielę po mszy św. o godz. 8.00. Proszę bardzo o liczny udział parafian, dzieci i młodzieży. Podczas Oktawy zbierana będzie taca na mszy św. Na zakończenie Oktawy w piątek 11.06. przypada Uroczystość NSPJ. Suma odpustowa ku czci NSPJ przy figurze na Pomianach o godz. 19.30. O godz. 19.00. wyruszymy z pieszą pielgrzymką z Trzcinicy na Pomiany. Zapraszam!
  5. W Oktawie Bożego Ciała będzie odprawiana codziennie msza św. z prośbą o zachowanie urodzajów ziemskich od gradobicia i wszelkich innych klęk oraz o Boże błog. dla rodzin: w piątek – Os. ku Buczku; w sobotę – Trzcinica-Osada, Aniołka II, Aniołka Parcele; w niedzielę – za całą parafię; w poniedziałek – Os. Kolejowe, Pocztowa, Lipowa, Siemionka; wtorek – Kuźnica; środa – Janówka; czwartek – Pomiany. Natomiast na Wodzicznej w czwartek za mieszkańców Wodzicznej i Dzierżążnika; w piątek – Aniołka I, Ignacówka I oraz Teklin; w sobotę – Ignacówka II, III i Kwasielina.
  6. W środę w Trzcinicy o godz. 16.00 próba sypania kwiatów. Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 17.00.
  7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w Wodzicznej w Boże Ciało od 14.30 a w Trzcinicy w piątek od 17.00. Objazd chorych w piątek od 9.00. W sobotę o 8.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, msza św. i spotkanie Róż Różańcowych. W niedzielę śpiewamy Godzinki.
  8. O przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało proszę: przy posesji pp. Hewelt – mieszkańców ul. Polnej i Wrzosowej, u św. Idziego – czcicieli św. Idziego, koło sali OSP – szkołę podstawową, przy posesji pp. Maryniak  – mieszkańców sołectwa Aniołka. Natomiast na zakończenie oktawy w czwartek 10.06. proszę kolejne 4 rodziny z Pomian.
  9. W środę na Wodzicznej o godz. 19.00 nastąpi wprowadzenie relikwii I stopnia Św. Paschalisa Baylon, zwanego doktorem eucharystii, które zostały ofiarowane przez rodzinę naszej parafii. Po Nowennie do MBNP potrwa adoracja przed Najśw. Sakramentem i relikwiami Św. Paschalisa aż do północy. Zapraszam.