NIEDZIELA PALMOWA

1.  Dziś Niedziela Palmowa. Msze św. z poświęceniem palm o zwykłej porze. Taca inwestycyjna wyniosła 3700 zł. Bóg zapłać! Objazd chorych we wtorek 30.03. od godz. 9.00.

2.  Gorzkie Żale o godz. 15.00 w Trzcinicy, w Wodzicznej o 9.30 Zapraszam dziś o godz. 20.00 na  parafialną drogę  krzyżową w kościele. Zakończenie Apelem Maryjnym w kościele. Jeśli są chętni do przeczytania krótkiego rozważania podczas drogi krzyżowej to proszę przyjść do zakrystii. W miarę możliwości proszę również stać na zewnątrz kościoła, zachowując przepisy sanitarne, tak jak w kościele. Proszę zabrać światełka (lampka, znicz).

3.  TRIDUUM PASCHALNE: WIELKI CZWARTEK: Msza Wieczerzy Pańskiej:

~~ w Wodzicznej o godz. 16.30

~~  w Trzcinicy o godz. 18.00 ( potem adoracja Pana Jezusa w „ciemnicy” upamiętniającej pojmanie Jezusa do godz. 21.00). Różaniec w int. świętości kapłanów i o nowe powołania o godz. 17.30.

WIELKI PIĄTEK – liturgia Męki i Śmierci Pana Jezusa rozpocznie się o 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy: powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i tylko jemy raz do syta. Tego dnia, na znak smutku i żałoby, nie sprawuje się Eucharystii. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Adoracja krzyża będzie się odbywać przez podejście do krzyża i oddanie pokłonu (nie dotykamy i nie całujemy krzyża). Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja potrwa do 21.00. Proszę zabrać ze sobą domowe krzyże!

W W. Piątek droga krzyżowa zaraz po zakończonej liturgii.

WIELKA SOBOTA – LITURGIA Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 20.00 na zewnątrz kościoła (przynosimy świece). W tym dniu także zaleca się post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Adoracja przy Grobie Pańskim w W. Piątek i W. Sobotę od godz. 8.00 aż do rozpoczęcia liturgii tym razem indywidualnie (można prowadzić modlitwy na głos). Poświęcenie pokarmów w W. Sobotę:

– godz. 10.00 – Pomiany Krok                                 – godz. 10.10 – Pomiany

– godz. 10.20 – Kuźnica                                            – godz. 10.30 –  Janówka

– godz. 10.40 – Ignacówka III                                  – godz. 10.50 – Wodziczna

– godz. 11.00 – Teklin                                               – godz. 11.10 –  Ignacówka I

– godz. 11.20 – Aniołka I                                         – godz. 11.30 – Aniołka Parcele, Aniołka II

– godz. 11.40 – Siemionka

– godz. 13.00 i 15.00 – święcenie potraw w Trzcinicy przy kościele. Proszę, aby ze święconką przyszła 1 osoba z rodziny!

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE: Rezurekcja o godz. 6.00 bez procesji. Przed bramą kościoła nastąpi błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Następna msza św. w I Święto zostanie odprawiona o godz. 11.00 ( nie ma mszy św. o godz. 8.00) a w Wodzicznej o 9.30 i o 15.00. W Poniedziałek Wielkanocny msze św. jak w niedzielę.

4.  W piątek zapraszam wszystkich ministrantów na spotkanie o godz. 10.00 na salce.

5.  Bóg zapłać Różom Różańcowym i innym parafianom za złożoną ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i za daninę diecezjalną, którą można jeszcze składać w następnych dniach do skarbony. W ciągu ostatnich 2 tygodni daninę złożyły 147. Bardzo dziękuję!

6.  Od W. Piątku rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego 15 min. przed mszą św.

7.  W święta i w niedzielę Miłosierdzia Bożego dodatkowa msza św. w Wodzicznej o godz. 15.00.

8.  Wszystkie celebracje Triduum Paschalnego i Świąt będą transmitowane on-line na parafialnym facebooku. Zapraszam do włączenia się duchowego w przeżycie zbliżających się Świąt. Proszę także o zachowanie wszelkiej ostrożności: maseczki, dezynfekcja rąk, dystans. Proszę stać na dworze!!! Zostawmy miejsce w kościele tylko dla starszych!