IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 25.04.21 r.

Aktualności, Ogłoszenia parafialne

1.    Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania z naszej wspólnoty parafialnej. Przed kościołem zbierane są ofiary na utrzymanie naszego kaliskiego seminarium. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać!

2.  W tym tygodniu daninę diecezjalną złożyło 28 rodzin. Bardzo serdecznie dziękuję. Przypominam jednocześnie, że dobrowolną daninę można jeszcze wrzucać do skarbony. Jeszcze ok.160 rodzin nie wywiązało się z tego obowiązku! Bardzo proszę o zrozumienie. Taca inwestycyjna wyniosła 4 tys. zł. Bóg zapłać!

3.  W niedzielę 02.05. na mszy św. o godz. 12.15 odbędzie się uroczystość I-szej Kom. św. w obostrzeniach sanitarnych ( tylko rodzice i rodzeństwo). Spowiedź dzieci i rodziców w piątek o g. 16.00 i w sobotę o 9.30. Natomiast próby odbędą się w środę i piątek o 15.00.

4.  Spotkanie z rodzicami dzieci rocznicowych odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w kościele.

 5.   Od soboty 01.05. rozpoczynamy miesiąc maj – miesiąc maryjny. Codziennie nabożeństwo majowe o godz. 17.30 w Trzcinicy. Natomiast nabożeństwo majowe w Wodzicznej codziennie o 18.00.  Proszę śpiewać litanię do Matki Bożej, odmówić 10-tkę różańca i śpiewać pieśni maryjne. Natomiast w każdą niedzielę maja zapraszam na majowe połączone z Apelem Jasnogórskim przy grocie Matki Bożej o godz. 21.00 w Trzcinicy. Bardzo proszę, aby gromadzić się również na majówkach w poszczególnych wioskach. Tak jak w ubr. będę brał udział w tych spotkaniach przy kapliczkach lub krzyżach.

6. W następny poniedziałek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Mszę św. jak w niedzielę ( mamy obowiązek uczestniczenia we mszy św.). Proszę, aby na zbliżające się majowe dni wywiesić flagi narodowe i kościelne! Msza za Ojczyznę o g. 11.00. W tym dniu będziemy zbierać ofiary do puszek przed kościołem na Radio Rodzina z Kalisza.

7. W tym tygodniu przypada I Sobota i Niedziela miesiąca. Zapraszam w sobotę na adorację od 8.30 potem msza św. i spotkanie Róż Różańcowych.

8.  Odpust ku czci Św. Stanisława Bpa w tym roku będzie odprawiony w sobotę 08.05. Suma odpustowa o godz. 18.00. Zapraszam. Rodziców dzieci komunijnych proszę o asystę i niesienie baldachimu podczas procesji oraz chorągwi i feretronu. Sumę odpustową odprawi i słowo Boże wygłosi ks. prob. Prał. Henryk Hołoś z Odolanowa.

9.   Przypominam o opłaceniu pokładnego za groby z roku 2001 i starsze u Pana Zbigniewa Ozdoby.