Ogłoszenia parafialne XXIX Niedziela zwykła – 18.10.20 r.

1. Ze względu na zaistniałą sytuację w Polsce w Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie mszy św. na cmentarzu. Msze św. w Trzcinicy o godz. 8.00, 11.00, 14.00 i 16.00 w kościele.Przed cmentarzem do skarbony można będzie złożyć ofiarę na utrzymanie cmentarza.  W Wodzicznej msza św. o 9.30. Nie będzie procesji żałobnej na cmentarzu.
  • Dziś różaniec o godz. 15.00. Dziś także rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny. Z tej okazji przed  kościołem odbywa się zbiórka do puszek na misję, szczególnie na pomoc siostrze Agacie pochodzącej z Kępna a która pracuje w Tanzanii w Afryce. Natomiast za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na tzw. Świętopietrze, czyli utrzymanie grobu Św. Piotra w Rzymie.

3.   Można  zamawiać wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić podczas Oktawy uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. W ten sposób wyrażamy naszą cześć i pamięć dla bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami proszę wrzucać do skarbony pod chórem w kościele.

4.   Dziś taca inwestycyjna z racji III niedzieli miesiąca. Bóg zapłać za każdą ofiarę! Tydzień temu na Papieski Fundusz Stypendialny zebraliśmy 1000 zł. Bóg zapłać!

5.   Przypominam o wpłatach za pokładne z roku 2000 i starsze. Jest wiele grobów nieopłaconych i zaniedbanych. Zgodnie z prawem cmentarnym takie groby mogą być likwidowane. Proszę o zainteresowanie się tymi grobami, aby nie dopuścić do sytuacji, gdzie będziemy zmuszeni do ich zlikwidowania!

6.   Przypominam wszystkim, że nasze kościoły są naszą własnością a nie księdza czy księży i że wszyscy jesteśmy zobowiązani do dbania o ich wygląd oraz utrzymanie czystości. To wynika również z V przykazania kościelnego, które brzmi: Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.

7.    Dziś zostaje odwołany koncert charytatywny, który miał odbyć się w kościele o 16.30.

8.   Od dziś w kościele może przebywać 100 osób a na Wodzicznej 40. Proszę o zakrywanie nosa i ust, dezynfekcję rąk i zachowanie dystansu!

9.   Administrator Apostolski dla diecezji kaliskiej abp Grzegorz Ryś udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we mszy św. w niedzielę i święta nakazane do dnia 15.11.br.