Projekcja filmu połączona z promocją pocztówek

DSCN6332W niedzielne popołudnie, 10. grudnia 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbyła się projekcja filmu dokumentalnego pt. ,,Teraz i w godzinę śmierci” połączona z promocją pocztówek okolicznościowych wydanych przez trzcinicką książnicę.

Po przywitaniu przez dyrektora biblioteki Renatę Gość zgromadzonych w trzcinickiej książnicy wójta gminy Trzcinica Grzegorza Hadzika oraz mieszkańców, słowo wprowadzające o filmie powiedział ks. kanonik Wiesław Cieplika – proboszcz Parafii w Trzcinicy, który następnie zaprosił parafian do obejrzenia filmu. ,,Teraz i w godzinę śmierci” to piękna opowieść o sile różańca, o niezwykłej wierze, która ocaliła nie tylko poszczególne osoby, ale także całe narody, które swój los ufnie oddały w ręce Najświętszej Maryi Panny. Inspiracją dla twórców filmu stało się poruszające zdjęcie przedstawiające ciężko rannego amerykańskiego żołnierza, który w wyciągniętej dłoni kurczowo trzymał biały różaniec. Film opowiada o różnych, często niezwykle trudnych sytuacjach, także o prześladowaniach chrześcijan w Afryce, gdzie za kult Maryi grozi śmierć. Przejmujące świadectwa ocalałych napełniają wiarą i umacniają w przekonaniu, że modlitwa jest najpotężniejszą bronią w walce ze złem. Światowa premiera filmu odbyła się 13. maja, w 100-lecie objawień fatimskich.

DSCN6304

Po obejrzeniu filmu mieszkańcy otrzymali okolicznościowe pocztówki wydane przez Gminną Bibliotekę publiczną w Trzcinicy. Jedna z nich przedstawia obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w oryginalnej postaci w kościele parafialnym pw.  Św. Stanisława Biskupa w Trzcinicy, prezbiterium trzcinickiej świątyni, jak również kościół parafialny pw. Św. Stanisława Biskupa w Trzcinicy. Druga pocztówka ilustruje budynek biblioteki w pięknej zimowej szacie. Wydawnictwa regionalne zostały wydane w ramach serii wydawniczej „Poznajemy gminę Trzcinica”.

DSCN6329

DSCN6311

DSCN6332

Pocztówka_obraz