Projekcja filmu o błogosławionej Karolinie

DSCN9828W niedzielne popołudnie, 11. marca 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej  w Trzcinicy odbyła się projekcja filmu opartego na biografii błogosławionej Karoliny Kózkówny pt. ,,Zerwany kłos” połączona z promocją pocztówki okolicznościowej wydanej przez trzcinicką książnicę.

4

Spotkanie rozpoczęła dyrektor trzcinickiej książnicy Renata Gość, która powitała wójta gminy Trzcinica Grzegorza Hadzika, ks. kanonika Wiesława Cieplika – proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Stanisława Biskupa w Trzcinicy oraz wszystkich zgromadzonych mieszkańców. Następnie słowo wprowadzające o filmie powiedział ks. kanonik Wiesław Cieplik, który zaprosił zebranych do obejrzenia filmu. Niezwykle wzruszający obraz przedstawia historię życia oraz męczeńskiej śmierci błogosławionej Karoliny Kózkówny. Film ukazuje ogromną siłę wiary, która nawet w obliczu największego zła, jakim jest okrucieństwo wojny, pozostaje niezachwiana. Pięknym zwieńczeniem przesłania płynącego z produkcji są słowa filmowego proboszcza księdza Władysława Mendrali – ,,Ten pięknie umiera, kto pięknie żyje”.

DSCN9823

Po skończonym seansie dyrektor biblioteki zaprezentowała wszystkim zgromadzonym nową pocztówkę wydaną przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzcinicy oraz podziękowała za współpracę Justynie Muszalskiej, której autorskie zdjęcia wraz z fotografami Renaty Gość zdobią nowe wydawnictwo regionalne. Osobne podziękowania dyrektor książnicy skierowała do Eweliny Smyrek, za projekt graficzny i druk pocztówki. Następnie mieszkańcy z rąk wójta gminy Trzcinica Grzegorza Hadzika, ks. kan. Wiesława Cieplika i Agnieszki Kałki – pracownika biblioteki otrzymali okolicznościowe wydawnictwo. Pocztówka „Ziemia Trzcinicka pozdrawia” przedstawia niezwykłe zabytki gminy Trzcinica: pałac w Laskach z 1908 r., kościół parafialny pw. Św. Stanisława Biskupa w Trzcinicy zbudowany w latach 1804-1806, pałac w Pomianach z ok. 1890 r. oraz Dekanalne Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wodzicznej z 1894 r. Wydawnictwo regionalne zostało wydane w ramach serii wydawniczej „Poznajemy gminę Trzcinica”.

DSCN9837

1

5

DSCN9842

0001