OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 05.01.20 r.

1. Jutro, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościołach święcona jest kreda, którą – zgodnie z dawnym zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my również chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z jego znalezienia w naszym życiu. Dziś także przed kościołem  zbierane są ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny, a szczególnie na pomoc dla Siostry Agaty pracującej w Tanzanii w Afryce a pochodzącej z Kępna.

2. Dziś przeżywamy niedzielę adoracyjną. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja na zakończenie mszy świętej.

3. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych.

4. Trwa kolęda – odwiedziny duszpasterskie. Wszystkie zebrane ofiary, jak również te dodatkowe składane przy okazji kolędy przeznaczone będą na prace inwestycyjne w parafii. Za każdą kolędową ofiarę bardzo serdecznie dziękuję! Plan kolędy wywieszony jest w gablocie w kościele i znajduje się na naszej internetowej stronie.

5. Dziękuję bardzo za złożone do tej pory ofiary kolędowe, jak również te dodatkowe na inwestycje. Bóg zapłać!

6. U ministrantów można nabywać numerr Opiekuna  i Nadziei.

7. Wczorajsza taca z porannej mszy świętej wyniosła 150 zł. Bóg zapłać!

8. Zwracam się z gorącą prośbą o regulowanie opłaty pokładnego za rok 1998, 1999 i 2000 oraz starsze jeszcze nieopłacone.

9. Plan kolędy na nowy tydzień – na stronie internetowej.

10. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Trzcinicy zaprasza dziś do wspólnego kolędowania o godz. 16.00 w kościele.