Droga Krzyżowa w Trzcinicy

W niedzielny wieczór  Męki Pańskiej, 13 kwietnia br. w Parafii p.w. św. Stanisława Biskupa w Trzcinicy, ulicami wioski przeszła Droga Krzyżowa. Nabożeństwo pasyjne zgromadziło kilkuset wiernych, którzy w ciszy i skupieniu wraz z własnymi intencjami podążali z lampionami i świecami w rękach, aby ulicami swojej miejscowości, rozważać Mękę i Śmierć Pańską. Każdą stację poprzedzały słowa Ewangelii czytane przez ks. Proboszcza Wiesława Cieplika oraz ks. Pawła Jędrzejewskiego. Dzieci, młodzież, przedstawiciele parafian ze wszystkich wiosek oraz ministranci rozważali i modlili się razem z Chrystusem Cierpiącym i Ukrzyżowanym. Śpiew pieśni pasyjnych, jak również modlitwa różańcowa oplatały  i towarzyszyły poszczególnym stacjom Drogi Krzyżowej.
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej  nie tylko zadbali o rozświetlenie pochodniami drogi, którą podążali parafianie, ale również o bezpieczeństwo precesji.
Godzina 21.00 zakończyła parafialną Drogę Krzyżową odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego, gdyż w tej szczególnej chwili nie mogło zabraknąć oddania się w opiekę Matce Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego Pana, która nigdy nie odchodzi od krzyża Chrystusa i naszego, dla której „nie ma takiego bólu, którego by nie ukoiła, ani takich łez, których by nie otarła”.

droga_krzyzowa2014